Bugun...


Zırhlı birlik kentte coşkuyla karşılandı
Darbe girişimi ardından İstanbul ve Ankara’daki kışlaların 11 Eylül tarihine kadar şehir dışına taşınmasına yönelik alınan karar kapsamda Ankara’daki Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nın Şereflikoçhisar’a taşınması ilçede mutluluk yarattı. Özellikle esnaf, askeriyenin ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtiyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-09-2016 19:25
         
Zırhlı birlik kentte coşkuyla karşılandı

Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nın Şereflikoçhisar’a taşınmasını halk, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri büyük coşkuyla karşılarken, ilçe esnafı ve vatandaşlar ise düşüncelerini dile getirdiler. Askeri birliğin ilçeye gelişi sırasında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mihtat Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve vatandaşlar Türk bayrakları ile karşılamıştı. Şereflikoçhisar’da oturanlar tarafından karşılanan tankları getiren bir askeri yetkiliye gül ikramında bulunulurken "hoş geldiniz’ denildi. Sevkiyat hafta içinde devam etti.

Bu konuda görüşlerini açıklayan Kenan Mesut (Mesutlar İnşaat) "Zırhlı birliklerin ilçemize gelmesi çok iyi oldu. 30-40 yılın özlemi de var. Askeri birliğin gelmesi herkesi olumlu etkiler. Ben inşaat sektöründe çalışıyorum. İnşaat yapacağım, arsa bulamıyorum. Her yönüyle olumlu olacağını düşünüyorum" dedi.

'KONUT FİYATLARINI OLUMLU ETKİLER'

Orhan Andaç (Andaçlar Lastik) Askeri birliğin hizmet sektörünü olumlu yönde etkilediğini belirtirken, kendilerini yenilemeleri gerektiğinin altını çizdi. Andaç, "Konut, arsa, gayrimenkul fiyatlarını olumlu olarak etkiler. Kamuoyunda 500 civarında rütbeli subayın geleceği konuşuluyor. Şimdiden konut ihtiyacının alt yapısını yapmalıyız" dedi. Mutlu Güneş adlı vatandaş ise "İlçemizin alt yapısını zaman geçirmeden elden geçirmeliyiz" derken, Emre Demirsoy ise kalifiye elaman bulamamanın sıkıntısını yaşadıklarını belirtti, "Biz kendimizi yenilemezsek gelen misafirlere yanıt veremeyiz. Gelenler beklentilerini ilçe dışında arayacaklar" dedi.

Öğrenci olan Hanife Yılmaz da birliğin gelmesiyle çarşı pazarın pahallaşması düşüncesinin kendisini korkuttuğunu belirterek, "Ailemizden gelen harçlıklarla, kısıtlı imkanlarla okumaya çalışıyorum" dedi. Salim Güçlü (Güçlü Market) askeri birliğin gelmesiyle ilçenin il olma yolunun açılmış olduğunu belirtirken, "Askeri birliğin gelmesiyle yerel yönetimimiz alt yapı çalışmalarına, sosyal tesislerin yapılmasına şimdiden hazırlanmalı. Esnaf olarak bizlerde kendimizi yenilemeliyiz. Ürünlerimizi satarken mutlaka etiket koymalıyız" diye konuştu.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI