Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Zeytinburnu'ndan geçen tramvay hattı yer altına alınacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Kabataş-Bağcılar tramvay hattının Zeytinburnu ilçesinden geçen kısımlarının yerin altına alınacağını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 15-06-2017 18:51
         
Zeytinburnu'ndan geçen tramvay hattı yer altına alınacak

Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın,  Kabataş-Bağcılar tramvay hattının Zeytinburnu'ndan geçen bölümünün yerin altına  alınacağına ilişkin açıklaması, ilçede sevinçle karşılandı.  Zeytinburnu'nda, Avrupa Bölgesi İçme Suyu Tünel İnşaatında" kullanılan  ilk yerli üretim TBM'nin (Tünel Delme Makinesi - Köstebek) çalışmasını inceleyen  Topbaş'ın, "İnşallah yakın bir tarihte bu tramvayı yer altına alma projesi bitmek  üzere onu da başlatacağız. Böylece Zeytinburnu'nun da bu tramvayla ilgili  sıkıntısını inşallah çözmüş olacağız. Bunu da burada bir müjde olarak ifade etmek  istiyorum ve hayırlı olsun diyorum." açıklamasını  değerlendiren  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, bundan büyük bir mutluluk duyduklarını  söyledi.   Aydın, "Zeytinburnu’ndaki tramvay hattı yer altına alınıyor. 2019'da  tramvayın yerin altına alınma çalışmaları başlayacak. Bir yılda biter.  Zeytinburnu'ndaki trafik sorununu büyük ölçüde çözer." dedi.

Kabataş-Bağcılar tramvay hattının Zeytinburnu’ndan geçen bölümünün  trafik sorununa yol açtığını vurgulayan Aydın, yıllardır bu bölümün yerin altına  alınması konusunu gündeme getirdiğini ancak aynı güzergahtan su hattının geçmesi  nedeniyle bunun hayata geçirilemediğini anlattı. Eski su hattının değiştirilmesi için yeni bir tünel yapıldığını, söz  konusu tünelin inşaatında ise artık Türkiye’nin ilk yerli üretimi olan TBM  sisteminin kullanıldığını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:  "Bu konuyu 18 yıldır gündeme getiriyorum. Çünkü, bizim açımızdan  özellikle trafik sorunu bakımından sıkıntılar oluşuyor. Şimdi, su hattı  yenileniyor. Yenileme işlemi bittikten sonra eski hat iptal edilecek ve su yeni  hatta verilecek. Ardından da tramvayın Zeytinburnu ilçesinden geçtiği kısımları  yerin altına alınacak."

 Murat Aydın, şunları söyledi: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız müjdesini tekrarladı. Önceden  müjdeyi vermişti bize. Bu su hattı 2018'de bitecek. Hemen ardından tramvayın  yerin altına indirilmesi çalışmaları başlayacak. Bu su hattının güzergahı  değiştikten sonra, Zeytinburnu'nda trafik açısından büyük sıkıntı oluşturan  tramvay yerin altına alınmış ve metroya dönüşmüş olacak. Bu süreç 2019'da  başlayacak ve muhtemel bir yılda tamamlanır. Sağ olsun, İSKİ ve Büyükşehir  Belediyemiz gerekli adımları attı. Tramvay yerin altına indirilecek. Bu da  Zeytinburnu’nun trafik ile ilgili problemini çok büyük ölçüde çözmüş olacak."
Kaynak: Milliyetloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI