Bugun...


Yırtık donlu Bakan'dı Boğaz'da yalısı olan Bakan oldu!
Seçim öncesinde 'yırtık donlu Nihat Ekonomi Bakanı oldu' diyerek yoksulluktan geldiğini belirten Nihat Zeybekçi'nin Sarıyer'de 11 milyon liraya yalı aldığı ortaya çıktı

facebook-paylas
Tarih: 07-08-2015 08:36
         
Yırtık donlu Bakan'dı Boğaz'da yalısı olan Bakan oldu!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İstanbul Sarıyer’de 4 milyon dolara 5 katlı yalı satın aldı. Çocukluğu çok yoksul geçtiği için arkadaşlarının “yırtık donlu Nihat…” dediği Zeybekçi, 605 ada 80 parsel üzerinde yer alan yalıya yüzde 49.5 oranında büyük hissedarı olduğu Aktur Araç Muayene İstasyonları A.Ş aracılığıyla sahip oldu.

 

TAPUDA ARSA GÖRÜNÜYOR

Mesarburnu Caddesi üzerinde bulunan ve 141 metrekarelik arsa üzerine kurulu yalı, tapu kayıtlarında konut değil arsa olarak görünüyor. Bunun nedeni, üçüncü grup eski eser statüsüne sahip yalının hâlâ tescil edilip tapuya kayıt edilmemesi. Boğaz’daki çok sayıdaki yalı, yapılardaki kaçak bölümler nedeniyle tescil edilip tapuya kaydedilmediği kayıtlarda arsa olarak yer alıyor.

Arka tarafından bahçenin de bulunduğu Zeybekci’nin yalısında yaz başından bu yana tadilat yapılıyor. Restorasyon ekiplerinin hem içini hem de dışını baştan aşağıya yenilediği yalıda çalışmalar tamamlanmak üzere.

Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin bu ay sonuna kadar taşınması beklenen yalı Boğaziçi öngörünüm alanında olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunuyor. Tadilatın tamamlanmasının ardından Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekiplerinin tarihi eserde aslına uygun restorasyon yapılıp yapılmadığını denetlemesi gerekiyor.

 

SEÇİMDE ÇOCUKLUK FOTOĞRAFLI BU TİVİTLE OY İSTEDİ

Çocukluğunda giydiği yırtık donu oy malzemesi yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 4 yaşında çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Tüm rahatsızlık milletin evlatlarını bugün devleti yönetmesi. Hazmedemedikleri bu. Bu halimizle gurur duyuyoruz. ‘Bu halimizle gurur duyuyoruz’dan kastım, yırtık donlu çocuk Nihat’tır. Her halimize hamdolsun” yorumunu yapmıştı. Seçim kampanyasına da fotoğrafın çekildiği Denizli Sarıabat’tan başlayan Zeybekci, “Burada çekildi o resim, paçanın birisi var, birisi yok, bir tarafı yırtık. 4 yaşında çekildiğim resim. Türkiye muhteşem ve önemli bir dönemden geçiyor. Tam bir geçiş noktasındayız şu an. Allah’a şükürler olsun bu memleketin artık sahipleri var. Bu memleketin artık yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı” ifadelerini kullanmıştı.

16/9’daki iki daireyi acilen sattı

Eko­no­mi Ba­ka­nı Zey­bek­ci, Da­nış­ta­y’­ın, “tı­raş­la­yı­n” ka­ra­rı ver­di­ği Zey­tin­bur­nu­’n­da­ki 16/9 ku­le­le­rin­den iki dai­re al­ma­sıy­la gün­de­me gel­miş­ti. Baş­ba­kan Er­do­ğa­n’­ın, söz­le­riy­le si­lü­et tar­tış­ma­sı­nın baş­la­ma­sı­nın ar­dın­dan Zey­bek­ci­’nin de bu ku­le­ler­de iki da­ire­si ol­du­ğu ba­sı­na yan­sı­dı. Zey­bek­ci­’nin ku­le­ler­de bu­lu­nan iki da­ire­yi bir­leş­ti­re­rek, hem ofis hem de ko­nut ola­rak kul­lan­dı­ğı öğ­re­nil­di. A Blok 32. kat­ta yer alan da­ire­ler yı­kım ka­ra­rın­dan ön­ce sa­tıl­mış­tı.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI