Bugun...
Mansur Yavaş


Zahide Uçar
z_eucar@yahoo.com.tr
 
 
facebook-paylas
Tarih: 15-12-2013 23:11
     

Mansur Yavaş 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılında Beypazarı’nda serbest avukatlık yapmaya başlayan Mansur Yavaş; 18 Nisan 1999 seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı oldu.

 

Tarihî Beypazarı konaklarının restorasyonu çalışmalarıyla Peypazarı’nı yerli turistlerin ilgi odağı haline getirdi. 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

 

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Seçimi 3. sırada kaybetti.

 

Derdim siyasi bir figürü tanıtmak değil. Y-CHP’nin Anka Büyük Şehir adaylığı teklifini düşündüğünü açıklayan Mansur Yavaş’ı bir başka çıkışıyla hatırlatmak istiyoruz;

 

Yavaş 12 Eylül 2010 referandumun hararetli bir savunucusuydu.

 

Mansur Yavaş Engin Alan Paşa’nın aday yapılmasını sert bir şekilde eleştirmişti.

 

Kimdir Engin Alan?

Yiğit bir komutandır. Kıbrıs’ı Rum’dan kurtarırken Kıbrıs’ta savaşan, PKK’ya karşı yıllarca dağlarda kalarak mücadele eden bir komutan… Küresel fahişe Öcalan’ı getiren, sorgulayan komutandır Engin Alan. 

 

Esir alındı, eğilmedi. “Öcalan’ı çıkartmak için genel af çıkarılacaksa asla razı olmayız. İçeride ölürüm daha iyi” diyebilecek kadar yürekli bir komutan… İşte bu Komutanın aday yapılması Mansur Yavaş’ı rahatsız etmişti(!)..

 

Bir ilçe Belediye Başkanı iken gösterdiği performans ile bu kadar havaya girebiliyorsa, Engin Alan gibi canı avucunda koşan bir kahraman olsa acaba ne yapardı?

 

Şimdi o Mansur Yavaş CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylık teklifini düşünecekmiş(!)…

 

İyi düşünmeler….

 

Elif gibi dimdik duran Engin Alan mı? L Paşa gibi sağa-sola kıvrılan Yavaş mı?

 

Engin Alan gibi kahramanları beğenmeyenler, Özelleştirilmiş Paşalardan çok memnundur herhalde? Ne de olsa 12 Eylül 2010 referandumunun hararetli bir savunucusu olarak yandaş yargının oluşmasına katkıda bulunmuştu.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI