Bugun...
YAŞAYAN TÜRKİYE'YE OTOPSİ YAPAN BOP CERRAHI!


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 22-11-2013 11:52
     

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten Hürriyet Gazetesi ile yapmış olduğu röportajda "Raportörlük görevini ilk üstlendiğimde önemle uyarıldığım konuların başında Kürdistan kelimesini katiyetle kullanmamam vardı. Şu an bakıyorum da Kürdistan kelimesi sizin kamuoyunuzda rahatlıkla ifade edilebiliyor. Oysa bana bunu kesinlikle kullanmamam söylenmişti. Neyse ki bunlar değişti." demiş…

 

Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Başbakanı olan Türkiye'de bunlar gayet doğal olmaya başladı. Bu bayan, az-çok Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyorsa bu gibi değişimlere zaten hazırlıklı olmalı ve bu mutluluğu karşısındaşaşırmamalıydı.

 

Recep Tayyip Erdoğan şimdi her ne kadar "Kürdistan" ifadesini kullanmasından dolayı Osmanlı'ya, Atatürk'e sığınarak kendisini aklamaya çalışsa da, kendisi ABD'nin "22 İslam ülkesinin haritasını, rejimini ve sınırları değiştireceğiz, bunun içinde Türkiye'de var" diyerek tarifini yaptığı Büyük Ortadoğu Projesi'nin Eş başkanıdır. Eş Başkanı olduğu BOP'un haritasında Diyarbakır sözde Kürdistan'ın başkenti olarak gösterilmektedir. 

 

Recep Tayyip Erdoğan'da "Ben özellikle Diyarbakır'a çok farklı bakıyorum. Ben istiyorum ki, hani şu anda Amerika'nın da düşündüğü 'Büyük Ortadoğu Projesi' var ya 'Genişletilmiş Ortadoğu', yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım". (Recep Tayyip ERDOĞAN / KANAL D / TEKE TEK (16 Şubat 2004) dedikten sonra 'Kürdistan ismini yok Osmanlı kullanıyordu, yok Atatürk kullanıyordu' gibi sığıntılığa gerek var mı? Eskiden bölge adı olarak kullanırken, şimdi Türkiye'nin illerini de içine alarak, Türkiye'yi bölerek Kürdistan devleti kurmak mı sizin savunmalarınız? Bu nasıl bir mantık, bu nasıl zihniyettir?

 

Barzani "Türkiye'den de toprak parçası alarak büyük Kürdistan'ı kuracağım" diyor, BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Diyarbakır'ı BOP'da yıldız ve merkez yapacağım" diyor. Herhalde hainlere bunu desteklemek, ahmaklara da "Yahu bakın bir zararı yokmuş" demek düşüyor.

 

Oynanan oyun Türkiye'yi bölme oyunudur. Oynanan oyun Irak'tan, Suriye'den, İran'dan ve Türkiye'den toprak parçası alarak büyük Kürdistan'ı kurma oyunudur. Barzani'de, Recep Tayyip Erdoğan'da bu oyunda ABD'nin BOP figüranıdır.

 

AKP iktidara geldiğinde ne söylediysek, bugün hepsinde haklı çıktık. Daha AKP'nin kurulduğu ilk yılında "Kürdistan'dan gelen haberler bizi mutlu ediyor" diyen Recep Tayyip Erdoğan bizi bu konuda hiç şaşırtmadığı gibi, PKK/Barzani/Talabani ve ABD'yi de şaşırtmamıştır.

 

Hedefleri belli, bunun için çok planlı ve sinsi sinsi çalışıyorlar. Türkiye'yi böleceğini söyleyen ve Türkiye'ye acılar yaşatan PKK terör örgütünü kucağında besleyen bir alçağın, Türkiye'de bu denli itibar görmesi bu planın adım adım işlediğini göstermektedir.

 

Ey ahmaklar! Kürdistan öylesine bir bölge adı ise, Barzani'nin duvarında Türkiye'nin doğusunu Kürdistan olarak gösteren harita nedir?

 

Ey beyinsizler! Kürdistan öylesine bir yer adı ise Pentagon'da sergilenen BOP haritasında Diyarbakır nasıl Kürdistan'ın başkenti olarak gösteriliyor? 

 

Hainliğe yol veren işte bu ahmaklık ve beyinsizliktir.

 

ABD, Barzani ve PKK Türkiye'nin 25 ilini Kürdistan haritası içinde gösterecekler ve bununda barış-çözüm süreci olarak görülmesi istenecek… Hain olmaya hainsiniz de, bu kadar ahmak ve beyinsiz propaganda yapmayın bari.

 

Barzani'nin "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir ve diğer yetkililer, bizi çok iyi karşıladı. Tesadüfen okuldan çıkan küçük çocukların ellerinde Kürdistan bayrağını görmem beni çok mutlu etti. Bunca yıl peşmerge hayatımın ve çabalarımın boşa olmadığını gösterdi. Bir insanın  böyle karşılanması gerçekten gurur vericidir" sözleri Türkiye'deki değişim işaretidir.

 

Bu ihanet yolunda bir değişimdir. Türkiye'ye yaşarken BOP adına otopsi yaptıran cerrahın adı da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Böyle bir iktidara, böyle bir Başbakan'a, böyle bir Cumhurbaşkanı'na sahi olmak Türk milleti adına utançtır olmalıdır. Bugün utanç olarak görülmeyen bu kadro, yarın Türkiye'yi emperyalizmin kurbanı edecektir. Ne söylediyse haklı çıkan Türk milliyetçilerine kulan verin artık.

 

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI