Bugun...
Türk Bayrağını Sen Biliyormusun Ki?


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 13-12-2013 15:15
     

"Şehitlerimizin ruhlarını incitecek hiçbir girişimin içinde olmayacağız.Dört tane kırmızı çizgimizi açıkladık. Tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik. biz yola böyle çıktık. Ve millet anlayışımız Türkiye'deki tüm etnik unsurları kapsar. Hepsini kucaklarız.Tek bayrak dedik. Bayrağımızın rengi, kıskananlar varsa öğrensin şehidimizin kanıdır. Öğrenmiyorsan bil. Türk bayrağı tabi ki, ne bayrağı olacak." 

 

Başbakan bütçe konuşmalarında aynen bunları dedi. Ekran karşısında konuşmasını izlerken arkadaşlarımızla beraber gülmekten ölüyorduk. Başbakanlığın ustası değil ,mizah ustası mübarek…Türkiye'nin doğusuna gidince başka başka konuşan Başbakan, batısında ve başkent Ankara'da da böyle konuşuyor.

 

 Tek vatana, tek bayrağa ,tek devlete, tek millete  kasteden PKK'lılarla kolkola gezen bu Başbakandır.

 

"Sen 'illa Türk milleti' olarak diye dayatırsan, öbürü de bilmem ne milleti der." Diyen Başbakan "tek millet" derken hangi milletten bahsediyor?

 

Türk bayrağını tahrik unsuru gören ,Türk bayrağı sallayan insanlara "çapulcu" diyen, "Türk bayrağının adı değişsin" diyen soysuzları PKK'lılarla birlikte Akil Adam yapan Recep Tayyip Erdoğan BDP'lilerden önce kendisi Türk bayrağının ne olduğunu öğrenmelidir.

 

Şehitlerimizin katilleri ile pazarlık masalarından kalkmayan Başbakan sen biliyor musun Türk Bayrağının ne demek olduğunu?

 

Türk bayrağını yakan , dalgalandığı yerden indiren PKK'lıların bir dediğini iki etmeyen Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

PKK'lıların ismini havaalanlarına veren , Apo'nun kurduğu partiye kutlama mesajı gönderen Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

Irak'ın kuzeyinde şehitlerimizin katillerini besleyen Barzani ile PKK'lı Şivan Perverle, PKK yancısı İbrahim Tatlıses ile sarmaş dolaş olan Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

İktidar olmadan 7 Mart 2002 tarihinde Talabani'ye "Kürdistan'dan gelen haberler bizi mutlu ediyor" diyen , Barzani'nin Diyarbakır ziyaretinde sözde Kürdistan'a selam çakan Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

Barzani'yi Diyarbakır'da sözde Kürdistan bayrakları ile karşılatan Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

Şehitlerimizin katili Öcalan'ın İmralı'da bir dediğini iki etmeyen , istemeden odasına televizyon yollayan ,istediğinde arkadaş yollayan ,onun hidayete ermiş olabileceğini söyleyen Başbakan sen biliyor musun Türk bayrağının ne demek olduğunu?

 

Kendi değerini ve anlamını bilmiyor PKK'nın köpekliğini yapanlara Türk bayrağını öğretmeye çalışıyor.

 

Türk bayrağı yakan ve indiren alçakların ellerini kıran bir Başbakan gibi pozlar vererek kimi kandırmaya çalışıyorsun? Sen o alçak elleri kıran değil ,pazarlık masalarında sıkansın…

 

 

Türkiye Cumhuriyetinin maalesef ki Başbakanısın ,kendini bu kadar küçük düşürmeye ve güldürmeye mecburiyetin nedir? BOP Eşbaşkanlığı görevini silah zoruyla mı size verdiler? PKK ile zorla mı yol yürütüyorlar? Esir isen Türk milletine itiraf et , seni bu büyük ve inkar ettiğin millet kurtarsın.

 

Hadi itiraf et kimin elinde esirsin Başbakan?Esir olmayan bir Başbakan Barzani ve PKK'lılarla Diyarbakır'da o manzarayı yaşatır mı? PKK ile açılım adı altında bu yollardan yürür mü?

 

Gel de sana Türk bayrağı nedir öğretelim Başbakan?Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI