Bugun...
TAYYİP, BARZANİ'NİN DAVETLİSİ OLARAK MI DİYARBAKIR'A GİDİYOR?


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 15-11-2013 16:33
     

Hasbelkader Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetip, onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerini ve sözlerini her yerden kazırken, Türkiye'ye her fırsatta düşmanlık eden ve PKK'yı kucağında besleyen Barzani'yi baştacı eden iktidarın adı AKP'dir. İki hafta önce Diyarbakır meydanından Atatürk'ün "Ne Mutlu Türküm Diyene…" sözünün yazılı olduğu tabela "paslandı" bahanesiyle Vali marifetiyle kaldırılıyor, PKK'yı koruyan alçak Barzani'de Başbakan marifetiyle Diyarbakır'a getiriliyor. Bir Barzani getirene de, bir PKK'lı Şivan Perver'de bedava… Gerçi PKK yancısı İbrahim Tatlıses'i de unutmamak lazım.

 

 

Ama Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ı ve aynı zamanda ABD'nin BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mı Barzani'yi Diyarbakır'a davet ediyor yoksa Barzani Recep Tayyip Erdoğan'ı Diyarbakır'a davet ediyor tam anlayamadık. Her iki isimde aynı BOP'un yolcusu olduğu için fark etmiyor da, şuurlu insanlar Türkiye'de oynanan oyunları görsün.

 

O iğrenç tipi ve müzikleriyle PKK'nın konserlerinde, Apo posterleri önünde konserler veren Şivan Perver diyor ki: "Diyarbakır'daki programa Sayın Barzani'nin ricası üzerine katılıyorum"

 

***

 

"Türk ordusu bize müdahale ederse biz de Diyarbakır'a müdahale ederiz"

 

"Türkiye buraya girerse bir daha çıkamaz. Kan gölüne döner burası."

 

"Irak'tan, İran'dan, Suriye'den ve Türkiye'den toprak parçası alarak büyük Kürdistan'ı kuracağız" diyen ve buna benzer birçok Türkiye'ye tehdit savurmuş Barzani, Diyarbakır'a elini kolunu sallayarak geldiği gibi, yanında PKK'lı sanatçı maskeli soysuzları da getiriyor.

 

Gerçi Ankara'nın göbeğinde, AKP kongresinde "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla konuşma yaptırılmış Barzani'nin Diyarbakır'a gelişini tartışmak zaman kaybı olmaktadır.

 

ABD'nin BOP'una Diyarbakır'ı kurban vermek isteyen bir Başbakan'ın varlığı, Barzani'yi elbette sürekli baştacı yapmayı gerektiriyor.

 

"Ben özellikle Diyarbakır'a çok farklı bakıyorum. Ben istiyorum ki, hani şu anda Amerika'nın da düşündüğü 'Büyük Ortadoğu Projesi' var ya 'Genişletilmiş Ortadoğu', yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım". (Recep Tayyip ERDOĞAN / KANAL D / TEKE TEK (16 Şubat 2004) sözlerini söylemiş bir Başbakan, Barzani PKK'yı besliyormuş, koruyormuş, Türkiye'yi tehdit ediyormuş hiç umurunda olur mu?

 

Onun aklını fikrini kaplayan ABD'nin BOP'unu nasıl zafere ulaştırırım, Barzani ile birlikte büyük Kürdistan'ı nasıl kurarım düşüncesidir.

 

Türkiye'yi "Irak ve Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi mutlu ediyor" sözünü kullanmış bir Başbakan yönetiyor, elbette "Büyük Kürdistan'ı kuracağım" diyen Barzani onun için yol ve dava arkadaşıdır.

 

Diyarbakır'da Türkiye'yi bölmek isteyenlerin buluşması vardır. Bu buluşma bölünmeyi hızlandırmak için yan yana gelişlerdir.

 

AKP'ye oy veren herkes bu vebalin sorumlusudur.

 

Barzani ve Öcalan'ı kılavuz olanın burnu BOP'tan elbette kurtulmayacaktır.

Recep Tayyip Erdoğan gibi bir adam Türkiye'yi yönetiyor. Daha başka ne demeye gerek var ki?

 

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI