Bugun...
PKK VE EL KAİDE SİZE GÖRE TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ?


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 05-12-2013 12:21
     

AKP Grup Toplantısında "Ne eli silahlı terör örgütleri ne çeteler ne manşetler ne de sermaye çevreleri hiçbir şart altında Meclis'in ve siyasetçinin çözüm iradesini gasp edemezler" diye nutuklar atıyor. Konuşan Recep Tayyip Erdoğan'la, uygulaması farklı Recep Tayyip Erdoğan hallerinden yeni bir örnek…

 

Sanki PKK'nın bir dediğini iki etmeyen, Suriye'nin rejimini devirmeye çalışan teröristleri Türkiye'de besleyen ve koruma altına alan kendisi değil gibi bol kepçeden sallayıp duruyor.

 

Gerçi bunlar PKK'yı düşman olarak görmüyor, ABD ve İsrail hesabına çalışan Suriye'nin, Mısır'ın, Libya'nın teröristlerini de cihat yapanlar olarak gördüğü için herhalde burada kastettiği başka eli silahlı terör örgütleri oluyor! 

 

Öcalan'ın "AKP'yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim" dediği, El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi'ne mensup militanların 'Babamız Erdoğan, ona duacıyız' dediği böyle bir zamanda "eli silahlı terör örgütleri" sözünün muhatabı bunlar olmasa gerek…

 

PKK terör örgütü için "Bizim terörle mücadelede ilk yenmemiz gereken düşman, öfkemiz olmalıdır. Terör örgütü askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor ama biz bütün bu olanlara rağmen onlara 'suçlu' gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım ve demokrasi bunu gerektiriyor" açıklamasını yapmış birisi, PKK'ya zaten düşman gözüyle bakmadığını vurgulamışken, PKK açılımı yaparak Apo ne derse hepsini bir bir uygulamışken herhalde bizim anladığımız terör örgütünden bahsetmiyordur. AKP'lilerin anladığı terör örgütü, Genelkurmay Başkanlığı yapmış İlker Başbuğ'u muhatap ettikleri terör örgütüdür.

 

Zaten "Ne eli silahlı terör örgütleri ne çeteler.." şeklinde attığı nutukların muhatabı PKK terör örgütü olsa ,bu söz havada espiri niyetine kalmaktadır. PKK'nın kurduğu partinin kongresine kutlama mesajı göndermiş Başbakan Erdoğan'a zaten PKK'ya laf söylemek yakışmaz! Apo'nun hidayete erdiğini söyleyen biri de zaten PKK için kötü laf söylemekten çekinir!

 

Recep Tayyip Erdoğan bu nutukları attığı dakikalarda "Türkiye'de Kürtlerin yaşadığı coğrafyanın adı Kürdistan'dır." diyen ve PKK'nın fikirlerini savunmakla meşhur Galip Ensarioğlu'nu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, 2009 yılında El Kaide davasından tutuklanmış Osman Gülaçar'ı Van Belediye Başkan adayı olarak kamuoyuna tanıtmıştır.

 

Bu adaylara bile baktığımızda "Meclis'in ve siyasetçinin çözüm iradesini gasp edebilecek eli silahlı terör örgütleri"? hani nerede? Aslında ortada bir gasp var o da, AKP'nin Türk devletini gasp ederek, terör örgütlerine açtığı yoldur. AKP gönüllü olarak terör örgütlerine sahip çıkmakta, onlarda AKP ile olan hukukunu korumaktadır. AKP istenilen taleplerde az yalpalasın, anında tehditle hizaya getirmektedirler. AKP bu durumdan da rahatsız değildir.

 

AKP için "terörist ve çapulcu" vatan, millet, bayrak aşkıyla duruş sergileyenlerdir. Yıllardır yaptıkları uygulamalar ve aşağılamalar bu durumun ispatıdır.

 

PKK'lı gibi düşünen aday, El Kaideci aday AKP'ye Türkiye'nin bir partisi demek mümkün mü artık?

Başbakan Erdoğan "Ne eli silahlı terör örgütleri ne çeteler" derken kimi kastettiğini bu millete açıklamalıdır. PKK ile yürüdüğü yola bakarak, bu ifadenin PKK olmadığı çok açıktır. Recep Tayyip Erdoğan'a göre PKK ve El Kaide terör örgütü müdür yada nedir?

 

Genelkurmay Başkanının terörist olarak içeriye konulduğu, içerdeki azılı terörist Apo'nun "Barış Elçisi" olarak dışarıya çıkarılma hazırlığının yapıldığı Türkiye'de, Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece ahmak ve aptal kandırır. Soruyorum sizlere gram aklı olan bu oyunlara kanar mı?Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI