Bugun...
PKK'LILARA SAHİP ÇIKMADA AKP İLE YARIŞIYOR!


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 21-11-2013 16:56
     

Recep Tayyip Erdoğan ne zaman PKK'yı yüceltme ve sahip çıkma konusunda MHP tarafından köşeye sıkıştırılırsa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP'ye anında imdada yetişiyor ve destek veriyor. Bu konuda ilk hamlesini 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandum döneminde yapmıştı. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli AKP'yi PKK ile pazarlık yapması konusunda köşeye sıkıştırmış, Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarından hangi yalana sarılacağını şaşırmış vaziyette "Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir." şeklinde bağırıp çağırıyordu. Bunları yaparken de referandumda "Hayır'ı" savunan MHP'yi, PKK ve CHP ile yanyana gösterme kurnazlığı gösteriyordu. Tam o sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu memleketi Tuncel'iden "PKK'ya genel af çıkabilir" diyerek Recep Tayyip Erdoğan'a malzeme vermiş ve kendisine yönelmiş okları yandaş medyasının gücünü kullanarak CHP'ye yöneltmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesi "Hayır" konusunda haklı duruş sergileyenlere darbe vurmuştu.

 

Yıl 2013…Kemal Kılıçdaroğlu AKP'yi kurtarmak için yine işbaşı yapıyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan'ı Diyarbakır'daki ihanet manzaraları, PKK'nın hamisi Barzani ve PKK'nın saz ve söz borazanı Şivan Perver'in daveti ve PKK'lı Ahmet Kaya konusunda köşeye sıkıştırmışken, Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup toplantısında AKP'ye yine yardım elini uzatarak, PKK'lılara sahip çıkarak, onları yüceltiyor.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce mezarını ziyaret ettiği PKK'lı Ahmet Kaya'yı konuşmasında öve öve bitiremedi. Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'lı Ahmet Kaya'ya sahip çıkma konusunda Recep Tayyip Erdoğan ile yarışa girerek şunları söylemiştir:

 

"Büyük sanatçı Ahmet Kaya'nın türkülerini hüzünle ve keyifle dinliyoruz. Genel Başkan olarak mezarını ziyaret ederek karanfil bırakmıştım. Arkasından hüzün bırakmıştı tüm Türkiye'ye. O bir müzisyen, devrimciydi, hiçbir zaman zalimin yanında olmadı. O zulme uğrayanların yanında oldu."

 

Ahmet Kaya'dan için "hiçbir zaman zalimin yanında olmadı" diyor. PKK'lı Ahmet Kaya onbinlerce kişinin katili olan, kundaktaki ve annesinin karnındaki bebekleri kurşuna dizdirmiş Apo alçağına "Vallahi APO'yu özledik /Kürdüz sonuna kadar/Vallahi biz dostu özledik" şeklinde Apo posteri önünde ve binlerce örgüt paçavrası altında PKK'lılara konser vermiş olmasının üzerini örtüyor. Atatürk'ün emaneti olan CHP'nin başındaki Kemal Kılıçdaroğlu bunu yaparsa, Türklük düşmanlığı üzerine kurulmuş AKP'nin başındaki neler yapmaz değil mi?

 

Kemal Kılıçdaroğlu hangi Ahmet Kaya'dan bahsediyorsun sen? Ahmet Kaya'nın PKK konserlerinde neler söylediğini size hiç mi izleten olmadı?

 

AKP'nin PKK'lılara sahip çıkması gayet doğalda, Atatürk'ün kurduğu CHP bunu nasıl yapabiliyor? Gerçi PKK'nın avukatlığını yapan, PKK'lı teröristlerin cenazelerinde devlet düşmanlığı nutukları atan adamları, CHP Genel Başkan Yardımcısı yapanda aynı Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?

 

Kemal Kılıçdaroğlu PKK'lı Ahmet Kaya'ya sahip çıktığı yetmiyor gibi, PKK'lı Şivan Perver'e "niçin PKK'lılara niçin tam sahip çıkmıyorsun?" diye fırça atıyor.

 

Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki :"Ben Şivan Perver'e sormak isterim, Diyarbakır'a gittin, sahneye de çıktın. Roboski'de öldürülenlerin hesabı sorulmadan sen hangi yüzle Recep Tayyip Erdoğan'a övgüler düzüyorsun? 34 yurttaşımız öldürülmüş, kanları dahi kurumadı. Tek takipçisi biziz. Dışarıda oturacaksın, 'Uludere'de öldürülen yurttaşlarımız var' diyeceksin ve sen ona övgüler düzeceksin. Sesine saygı duyarız ama sanatçı zalimin yanında yer alan değildir. Otur Ahmet Kaya'nın gösterdiği yürekliliği göster.

 

Kemal Kılıçdaroğlu o ölen 34 kişinin PKK paçavralarına sarılıp, PKK'lıların yaptığı cenaze töreniyle gömüldüğünü de bilmiyor herhalde?

 

Bunların hiçbirini bilmeden nasıl CHP Genel Başkanlığı yapıyor? Bilerek de bunları yapıyorsa yine o koltukta nasıl oturabiliyor?

CHP'nin PKK'lılara sahip çıkma konusunda AKP'lilerle yarışması utançtır. CHP içindeki vatansever ve Atatürk konusunda hassas olanlar bu siyasi rezaletini sonlandırmalıdır.

 

MHP'yi başörtüsü ve dini hassasiyetleri konusunda suçlayan bazı CHP'liler, kendi partilerinin PKK'lılara sahip çıkma konusundaki AKP ile rekabetine umarım söyleyecek sözleri vardır.

 

İktidar PKK'lılara sahip çıkıyor onunla uğraşıyoruz, birde başımıza CHP çıkmasın… Kemal Kılıçdaroğlu'da madem PKK'lılara sahip çıkmayı sürdürecekti, niçin Apo'nun yeni kurdurduğu HDP'ye Genel Başkan olmadı ki?

 

Gerçi Barzani Türkiye'de "Türkiye Kürdistanı Demokrat Partisi" kuracakmış… Kemal Kılıçdaroğlu bu partiyi Recep Tayyip Erdoğan'a kaptırmadan başına oturabilir? Seçim şarkısı olarak PKK'lı Ahmet Kaya'nın "Vallahi APO'yu özledik /Kürdüz sonuna kadar/Vallahi biz dostu özledik" şeklinde sözleri olan şarkısını kullanabilir.

 

Bak Bülent Arınç "Ahmet Kaya'yı Kılıçdaroğlu hiç ağzına almasın." demiş….Elini çabuk tut Kılıçdaroğlu …Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI