Bugun...
KÜFÜRBAZ İKTİDARIN KÜFÜRBAZLARI!


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 13-11-2013 16:05
     

Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu bu ülkede Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş'un tartışılması gerçekten zaman kaybıdır. Çiftçiye "Ananı da al git" diyen bir Başbakan olursa, vatandaşa "Gavat" diyen valinin olması da normal görülmelidir. Başbakan Erdoğan'ın vatandaşa ettiği hakaretler sadece bununla sınırlı değildir. Burada yazmaya başlasak sayfalar almaz.

 

Hatırlar mısınız, geçtiğimiz yıllarda Başbakan Sinop-Boyabat Tünelli Geçiş Yolu'nun hizmete açılması törenine katılmış ve konuşmasının sonunda yaptığı anonsun ardından bir görevli yanına yaklaşmış ve bir uyarıda bulunmuştu. Açık mikrofonların huzurunda şu diyalog yaşanmıştı:

 

Erdoğan: Şimdi sizleri şuradaki megaboard'dan tünelin açılışına davet ediyorum. Hep birlikte burayı izleyeceğiz. Ve buradan göreceğiz.

 

Görevli: Bağlantı yok efendim.

Erdoğan: Nasıl yok ya?

Görevli: Tünelle bağlantı yok efendim

Erdoğan: Niye yok olur mu öyle şey ya? Şimdi küfür ettireceksiniz bana...

 

Bir başbakanın ağzından bu ifade çıkıyorsa, Vali 'Gavat' demiş çok mu? Başbakan "Şimdi küfür ettireceksiniz bana" derken, kendini tutmasa acaba o görevliye nasıl küfürler edecekti? Zaten kendisi gibi olan Valisine, Türkiye'nin her kesiminden tepkiler yükselirken hala "yedirmeyiz" diyebiliyor. Bunların İslam ahlak ve edep anlayışı bir şey anlamak mümkün değildir.

 

Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AKP iktidarı, Türk Devleti'nin çivisini çıkarmıştır. Artık Devletin Valisi değil, Recep Tayyip Erdoğan'ın Valileri vardır. O valiler AKP'nin İl Başkanı gibi çalışmakta, devletin işlerliğini değil AKP'nin siyasi menfaatlerini korumaktadır.

 

AKP için coşan bu Vali, gittiği her yerde problemlerin ana kaynağı olmakta, AKP'nin siyasi menfaatlerini korumak için herkese bulaşmakta ve herkesle kavga çıkarmaktadır.

 

Vali vatandaşa "Gavat" deme noktasına geldiyse, uygulanan politikalarında bu sıfata uygun gerçekleştiği anlaşılmalıdır. Bu düzenin Valisi kendine yakışanı yapmaktadır.

Türkiye'nin her yeri kokuyor, bu konunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantılarında hala masal anlatmaya devam ediyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük felaketi bu AKP iktidarı dersek inanın abartmış olmayız. Devlet ile milletin arasını bu şekilde açan başka bir iktidar olmamıştır. Devletin en başındaki adamda, en altındaki adamda vatandaşa küfür ediyor.

 

Ruh sağlığını yitirmiş, eğitimini herhalde şeytandan almış bazı sözde imamlarda, Başbakan Erdoğan'ın "Halife olarak gönderildiği" açıklamasını yapıyor. Ülkede adalet bitmiş, hukuk bitmiş, sevgi bitmiş, saygı bitmiş ama bitireni "Halife" olarak görüyorlar. Ne ilginç, ne tuhaf bir ülke olduk…"Tayyib'i üzmek Allah'ı üzmektir" diye şiir yazan sapıkların kitapları dağılıyor bu ülkenin camilerinde. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptıklarını "Başbakan'ın sünnetleri" diye açıklayan kişiler devlet kurumlarında en etkili, yetkili şekilde görev yapıyor bu ülkede.

 

Vatandaşa "Gavat" diyen Vali bu düzende "yenir mi" hiç… Çünkü o AKP'ye taparcasına bağlı bir validir.

 

Başbakan Erdoğan'ın kendine yakışan Vali anlayışı Adana Valisi Hüseyin Avni Coş profilidir. Aslında klonlayıp her yere bu profili atamalıdır. Küfürbaz iktidarın küfürbaz valileri AKP'nin aynasıdır.

 

Bunlar AKP'nin menfaatini korusunda, vatandaşa dilediği gibi küfür etsin… Hepsi birbirinden memnun… Baksanıza o "onu yedirmem" diyor, bu "onu yedirmem" diyor… Vatandaşın ise yediği küfürler yanına kalıyor.

 

Ey vatandaş bu akılla devam edersen, yediğin küfürler yiyeceğim küfürlerin garantisi olacaktır.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI