Bugun...
Haram Saltanatı Yıkılır Bir Gün!


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 19-12-2013 12:35
     

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz hırsızlar, yağmacılar, talancılar, hortumcular, yan kesiciler, komisyoncular, tefeciler ve tufeyliler AKP hükümetinin etrafında öbek öbek toplanmışlar, aynı amaca doğru yönelmişlerdir." sözü 11 yıllık AKP iktidarının özetidir. Yolsuzluk yapanla değil ,yolsuzlukla mücadelesi yapan kişilerle, kurumlarla mücadele ediyor.

 

Aynı Deniz Feneri Yolsuzluğu'nda olduğu , Ali Dibo'da, Şaban Dişli olayında , Galataport'ta ve AKP'nin karıştığı birçok olayda olduğu AKP son ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda da soruşturmayı yürüten polis müdürleri görevden, savcının dosyası elinden alındı. AKP'nin klasik tavrı budur. AKP'nin direkt bağrından çıkan yolsuzluk olduğu vakit devleti babalarının çiftliği olarak görüyorlar. Sonra Başbakan ve ekibi çıkıyor "Tüyü bitmemiş yetimin hakkı" nutukları atıyorlar.

 

AKP'li Bakanların , AKP'li Bakan çocuklarının , AKP'li bürokratların adının karıştığı bu yolsuzluk ve rüşvet olayına elbette AKP müdahale etmek zorundaydı. Çünkü bu yolsuzluk ve rüşvet olayı da diğerleri gibi AKP'nin bataklığı durumundadır.

 

AKP kendini bildiği için anında bu yolsuzluk dosyalarına müdahale ediyor. Çünkü kazdıkça altından pislikler fışkıracağını ve millet nezdinde itibarının biteceğini biliyor. Müdahale etmezse "Yetimin hakkını biz koruduk"diye mitinglerde nasıl nutuk atacak mizah 'Usta'mız…

 

Yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üzerini örtmede büyük Usta olan Recep Tayyip Erdoğan'ın Allah'tan korkusu , kuldan utanması olsa bu tür yolsuzluk dosyalarının önünü kesmeye çalışır mı?

 

Deniz Feneri Yolsuzluğunda nasıl müdahale ettiyse , bu son olayda da bizzat müdahalesi söz konusudur. Korkusu olmayan ,soruşturmayı yürüten polis müdürlerini görevden alır mı? Savcının elinden dosyayı alır mı? Niye bunlar yaşanıyor? Çünkü bu dosyayı sulandırıp , üzerini kapatacaklar.

 

Ve önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle yolsuzluk ve rüşvet olayını takip eden polis müdürleri ve savcı hakkında"AKP'nin yolsuzluk ve rüşvetlerini niye ortaya çıkarıyorsun" diye soruşturma başlatılabilir. AKP'nin siyasi meziyeti budur.

 

AKP bunu yapmazsa biteceğini çok iyi bilir. Devletin imkanlarını kullanarak devleti soyuyorlar, sonrada devletin imkanlarını kullanarak yolsuzluk soruşturmasını engelliyorlar.

 

Ama bu sefer hiçbirşey eskisi gibi olmayacak ,AKP'nin haram saltanatı yıkılacaktır. Millet yoksulluk içinde , AKP yolsuzluklar içinde boğulmaktadır. Günümüzde yaşananları özetleyen bir şarkıyla yazımızı bitirelim ,AKP'ye başka bir şey demek yok. Sadece bu şarkıyı dinlesin yeter.

 

Fatih Kısaparmak - Haram Saltanatı

Utanmadan haram lokma yutanlar

Şerefini üç kuruşa satanlar

Duymasa da Mısır'daki sultanlar

Haram saltanatı yıkılır elbet

Hortum saltanatı yıkılır elbet

Talan saltanatı yıkılır elbet

Duymasa da Ankara'da sultanlar

Haram saltanatı yıkılır elbet

Yalan saltanatı yıkılır elbet

Ar damarı ar damarı

Şimdi olmuş kar damarı

Ar damarı çatlayanlar

Bir gün elbet yer şamarı

Hey halkım hey

Uyan halkım hey hey

Hey halkım hey

Sanma ki haramla sefa süren var

Mazlumun ahından hesap veren var

Kara karıncaya gece gören var

Haram saltanatı yıkılır elbet

Yalan saltanatı yıkılır elbet

Talan saltanatı yıkılır elbet

Kara karıncaya gece gören var

Haram saltanatı yıkılır elbet

Hortum saltanatı yıkılır elbet

Ar damarı ar damarı

Şimdi olmuş kar damarı

Ar damarı çatlayanlar

Bir gün elbet yer şamarı

Hey halkım hey

Uyan halkım hey hey

Hey halkım hey

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI