Bugun...
Hakan Şükür Bile İstifa Ettiyse …


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 18-12-2013 16:23
     

AKP'de büyük korku var, çünkü çözülme başladı. AKP içindeki cemaat kanadı bu çözülmenin büyük adımlarını başlattı. Önce İdris Bal, daha sonrada Hakan Şükür'ün istifaları ve AKP milletvekili Mehmet Metiner'in "Bu istifaları başka istifalar izleyebilir mi" yönündeki soruya, "Olabilir, başka arkadaşlar da istifa edebilirler" sözü de AKP içindeki yeni istifaların beklendiğini göstermektedir.

 

Kasetlerin görünen ucu, yolsuzluk operasyonları, karşılıklı suçlamalar, belden aşağıya inmiş tartışmalar ve istifalar AKP içindeki koalisyonun parçalandığını çok net göstermektedir. Gerçek anketlerde AKP'nin oy oranının %25-30'a kadar düşmesi ve bu düşüşün devam etmesi AKP için hüzünlü günlerin başladığını göstermektedir. Bir taraftan cemaat, diğer yandan PKK, AKP'yi köşeye sıkıştırmış durumdadır ve AKP'nin millete ettiği zulümler ise sosyal patlama noktasındadır.

 

AKP'nin cemaatle olan kavgası ve PKK ile girdiği ahlaksız ilişki AKP için sonun başlangıcı olacağından hiç kimsenin şüphesi yoktur. Kanalizasyon patlamış durumdadır. AK denilen karalıklar milletin önüne serilmeye başladı. Kötü kokular her yana yayılmıştır.

 

Başbakan Erdoğan "Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz" diye dökülen taraflarını toplamaya ve derme-çatma ve toplama tabanına moral vermeye çalışsa da yüz ifadesi "Usta yolun sonu gözüküyor" halidir. AKP'nin en büyük destekçisi ve nefes ritminin belirleyicisi olan cemaatin, bugün AKP'nin siyasi defolarını deşifre etmesi ve devamının geleceğini söylemesi, nefessiz kalacak Recep Tayyip Erdoğan'ın habercisidir.

 

İdris Bal'ın PKK konusundaki uyarılara dayalı istifası, cemaat ile Recep Tayyip Erdoğan'ın arası bozulana kadar sürekli AKP'yi öven Hakan Şükür'ün ani istifası AKP'de otoritenin artık kalmadığını göstermiştir. Hele Başbakan tarafından bizzat milletvekili yapılmak için çağrılan Hakan Şükür'ün istifası ve istifasında yapmış olduğu açıklamalar, AKP'nin içindeki çözülmenin bilinçli organize edildiğini göstermektedir. Yani Hakan Şükür gibi bile istifasını veriyor, giderken postasını koyuyorsa bundan sonra olacakları varın siz hesap edin.

 

Başbakan ilahiler okuyarak, ağlayarak istediği kadar rol yapsın artık karizması çizilmiş, artık eskisi kadar kimseyi kandıramamaktadır. Başbakanın Doğu'da PKK'ya, batıda milliyetçi söylemlere sarılması halinin acınacak noktaya geldiğini göstermektedir. Tayyip Erdoğan'ın bu haline herhalde gören gözler, duyan kulaklar millet nezninde gereken muameleyi görecektir. PKK'ya Kürdistan iştahı açan, Kürdistan'a bol bol selam yollayan Başbakan eğer bu çözülme haliyle gereken cezasını görmezse, Türkiye'nin başına her türlü felaketi getirmeye yeminini vardır ve onu uygulayacaktır.

 

Bu yaşananlardan milletin ders çıkarıp, gereken iradesini göstermesi gerekmektedir. AKP'nin PKK'nın tehditleri karşısındaki taleplere cevap veren hali, cemaat ile olan kavgadan ortaya dökülenler milletin mukayesesini güçlendirmelidir. Türk milleti kimlerin elinde kötülüklere muhatap ediliyor görmelidir.

 

AKP'nin yerel seçimlerde çöküşe doğru giden hali demek, genel seçimlerde bitecek olmasının bugünlerden müjdesi olmaktadır.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI