Bugun...
BU ÜLKEDE TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLİYORSA TEK SORUMLUSU SENSİN!


YILDIRAY ÇİÇEK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 04-12-2013 16:25
     

Diyarbakır'da yanına PKK'nın hamisi Barzani'yi, PKK'nın saz ve söz borazanı Şivan Perver'i alıyor, Kürdistan'a selam çakıyor. Bunu yapan kendisi değilmiş gibi, Muğla'ya geliyor vatan, millet ve bayrak nutukları atıyor. Aslında bunu yıllardır, her gün yapıyor. Bölge bölge farklı, il il farklı, ilçe ilçe farklı bir Recep Tayyip Erdoğan modelini sergiliyor. Maalesef bugüne kadar bu modellerle vatandaşımızı aldattı ve kandırdı. Ve bu devran hep böyle sürecek sanıyor.

 

Diyarbakır'da PKK'lılarla ,bölücülerle, Türk düşmanlarıyla haşır -neşir Recep Tayyip Erdoğan Batı'da bayrak nutukları atarak iflah olmaz bir siyasetçi olduğunu göstermiştir.

 

AKP'nin siyasi yavrusu gibi hareket eden BDP, bir alçaklık daha yaparak Türk bayrağını asılı durduğu yerden indirmiş ve program düzenlediği salonu PKK ve Apo paçavralarıyla donatmıştı. Kürdistan'a selam çakmış olan Başbakan Muğla'dan "Bizim bayrağımıza tahammül edemeyen bir anlayış, zihniyet bu ülkede politika yapabilir mi?" BDP'nin PKK'lılarına cevap veriyor aklınca!

 

Başbakan Türk bayrağını tahrik unsuru olarak gören sen değil miydin? Başında bulunduğun hükümet bu konuda genelgeler yayınlamadı mı?

 

"Türk bayrağının adı değiştirilmeli" diyen Hilal Kaplan isimli kadını "Akil Adam" olarak sen seçmedin mi?

 

Barzani ve Şivan Perver'i Diyarbakır'da sözde Kürdistan bayrakları ile karşılatıp, Barzani'yi bile "Diyarbakır'da gördüğüm manzara hayal miydi, gerçek miydi diye düşündüm. Orada daha önce gizlice de (İzinsiz) olsa gördüğüm Kürdistan bayrağıyla (Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminin kullandığı bayrak) seviniyordum. Fakat Kürdistan bayrağının alenen Diyarbakır sokaklarında dalgalanması beni çok duygulandırdı." sözleriyle şaşkına çeviren sen değil miydin?

 

Başbakan Muğla konuşmasında diyor ki : İşte bugün BDP Gençlik kongresini farklı bir havaya sokmuş, dışarıdaki Türk bayrağımızı oradan indirmiş. Siz nasıl olacakta Türkiye'deki demokratik parlamenter sistem içerisinde siyaset yapacaksınız?"

 

Başbakan sayende Apo ,İmralı'dan hem terör örgütünü, hem Türkiye'yi yönetir hale geldi. Bu masalları kime anlatıyorsun sen?

 

Habur'da PKK'lıların adeta kahramanlar gibi Apo ve PKK paçavralarıyla karşılanmasından ve Nevruz Bayramında Diyarbakır'da Apo'nun mesajının Apo ve PKK paçavralarının dalgalandığı meydanda okunmasından son derece mutlu,mesut olduğunu söyleyen sen değil miydin?

 

Sende olmayan Türk bayrağı hassasiyetini PKK'lılardan mı bekliyorsun? Eğer senin tabirinle "Türk milleti yok"ise ,bu Türk bayrağı hassasiyetin nasıl oluyor?

 

Bak partindeki akıl hocalarından Prof.Dr.Yasin Aktay'da "Türk diye bir ırk yok" diyor. O halde cevap ver ,sözde Türk bayrağı hassasiyetinle kimi kandıracağını sanıyorsun…Ha memleketimizde hatırı sayılır ahmakta maalesef çok. Bu saatten sonra kandırmayı düşündüğün kitle onlarsa bilemeyiz. Aklı,mantığı olan hangi vatandaş artık bu kandırmacalara yol verir?

 

Bugün Türk bayrağı bölücüler tarafından indiriliyorsa bunun başlıca sorumlusu sensin…İktidarı MHP'ye bırak bakalım ,bu vatan toprağının herhangi bir tarafında Türk bayrağını indirmeye herhangi bir alçak cesaret edebilecek mi?

 

Başbakanı dinlerken bir tiyatro programı izliyor gibi hissediyorum.Çünkü kılıktan kılığa giriyor. Muğla'da yine diyor ki: Niye bayrağımızdan rahatsız oluyorsunuz? Biz bayrağımızdan başka hiçbir bayrağa 'evet' demeyiz. Üçüncüsü tek vatan diyoruz. Bu vatan topraklarında operasyona asla müdahale ettirmeyiz. Bu vatan topraklarında hepsi Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. Bu üniter yapı içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

 

Biz Türk milliyetçileri zaten bu uyarıları AKP ve siyasi yavrusu BDP'ye biz yapıyoruz. Başbakan kendi işlediği suçları bile başbakasına yönlendirip, birde vatansever rolü oynuyor. "Tek vatan" diyen adam Kürdistan'a neden selam çakar? "Tek vatan" diyen adam "Türkiye'den de toprak parçası alıp Büyük Kürdistan'ı kuracağım"diyen Barzani alçağını Diyarbakır'da konuk edip, başındaki pislikleri temizleme görüntüsü verir mi?

 

"Yalan söyleyenden Başbakan olmaz" diyerek bu kadar siyasi yalana nasıl imza atabildiniz? Bu kabiliyet nasıl bir kabiliyet anlatın da dinleyelim biraz. Ne olur bu anlattıklarınız da yalan olmasın !Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI