Bugun...
"Asakir-i Mağdure-i Muhammediye!.."


Şükrü ALNIAÇIK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 13-11-2013 16:12
     

Bugünkü modern Türk ordusu, 1826'da II. Mahmut'un kurduğu "Asakir-i Mansure-i Muhammediye"dir. (Zafere layık Muhammedî ordu)

 

Devşirme veya Tımar vererek değil, vatani yükümlülük usulüyle asker toplayan bu ordu, zamanla bütün İslam Tarihinin en güçlü ordusu haline gelmiştir.

 

Ordu "Muhammedi" yani Müslümanlara mahsus olduğu için, vatan borcu ödeyen askerlere verilen "Mehmetçik" ismi de bu tarihten sonra kullanılmaya başlamıştır.

 

Bu ordudan önceki İslam orduları, sultanların maaşlı veya dirlikli ordularıydı. İslam Tarihinde cihangir halife ve hükümdarlar, Hz. Ömer, Muaviye, Gazneli Mahmut, Alparslan, Timur, Fatih, Kanuni... kalabalık ve güçlü ordular kurmuşlardır. Ancak bunların hiç biri "kişiye özel" bir iktidara hizmet etmenin ötesine geçememiştir.

 

Hz. Ömer'in Kudüs ve Irakeyn fatihi ordusu, 15 yıl sonra ikiye bölünmüş ve Sıffin savaşında bu ordular, 110 gün boyunca Müslüman kanı dökmüşlerdir.

 

Muaviye'nin ordusunun kılıçlarına Ehl-i Beyt'in kanı bulaşmıştır.

 

Gazneli Mahmut'un Hindistan fatihi ordusu, 20 yıl sonra Dandanakan Ovasında epeyce Müslüman kanı dökerek Selçuklu Türkmenlerine mağlup olmuştur. Ordunun milli bir rabıtası olmadığı için 1012'nin megakenti Gazne, bugün artık bir harabeden ibarettir.

 

Timur'un Müslüman askerleri, Ankara Savaşı ve sonrasında Müslüman'a verdiği zararı, Çin'e ve Hint'e vermemiştir.

 

Osmanlı tarihinde ulufesini alamayınca ayaklanan Yeniçeriler veya savaştan kaçarak Celali isyanlarına katılan Tımarlı Sipahilerin İslam'a hizmeti, TSK kadar özverili değildir. Toprak ürün vermeyince veya Sultan bahşiş vermeyince bozulan bir ordu, İslam'ı temsil edemez.

 

Türk tarihinde, aynen Bedir Savaşındaki gibi, kişilere, hanedana, saltanata göre değişmeyen bir dava ordusu, ancak 20. Yüzyılda ortaya çıkabilmiştir. Öncekilerden de fazla olarak Müslüman Türk'ün canının, malının, ırzının ve namusunun teminatı olan bu ordu, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki gelmiş geçmiş "en güçlü" İslam ordusudur.

 

ABD'nin psikolojik savaş disiplininin bir parçası olan "Açık Toplum" trendinin, Türk'ün ve İslam'ın gözbebeği olan bir kurumu, yok etmesine asla izin vermeyeceğiz. Herkes için sınırsız bir takva içinde uyanık olma zamanıdır. Takva sahibi Müslümanların, zafer sarhoşluğu içindeki sonradan görme demokrat görünümlü arabesk TV kanallarının, maksatlı asker-siyaset haberlerine aldanmayıp, TSK'yı göz bebeği gibi korumaları gerekiyor.

 

Bugün orduya ne yaparlarsa yapsınlar, vatan için ölüme koşabilme disiplininin adeta Türkî mistik ritüellerle yüreklere nakşedildiği askeri eğitim sistemi bozulmadıkça yeni gerçek mücahitlerin, "Gazi" Mustafa Kemal'lerin yetişmesi her zaman ihtimal dahilindedir. O yüzden de askeri okullar önemlidir.

 

Allah-u Teâlâ, düşman askerini ve teröristi Müslüman'ın bahçesinden, yatak odasından uzak tutan bu ordudan razıdır.

 

Bu milli namus kavgasında vatan için, bayrak için Allah için için toprağa düşen Müslümanlar şehittir. Madem ki ölen Mehmetçikler şehittir; öyleyse bu ordunun bir İslam ordusu olduğuna hiç kimse itiraz etmemelidir.

 

Böyle bir orduyu ABD istemiyor. AB, istemiyor. PKK istemiyor. Böyle bir orduyu AKP istemiyor. Vicdani retçiler, dönmeler, travestiler ve kripto Ermeniler istemiyor. Moda bu ya... SP ve BBP'nin liberal sağ milliyetçileri ve Hüda-par, Hak-par, "Şo-par" "Bu-par" da böyle bir orduyu istemiyor..

 

Biz ise her türlü harp karşısında ordumuzdan, Türk'ün namus-u harimine "boğazkesen hisarı" olmuş çelik iradesinden memnunuz. İçindeki darbeciyi ayıklar, onu başımızın üzerine koyarız.

 

Bizim evlatlarımızın ve torunlarımızın, ırzı, namusu ve insanlık onuru, sizin Rotschild'ınızın, Rockefeller'ınızın, Soros'unuzun kapital keyfinin mezesi olan "ileri demokrasi" masalından çok daha değerlidir.

Ey siyaset travestileri!.. Türk Silahlı Kuvvetlerinden elinizi çekin.

 

Salon Milliyetçisi değiliz biz. Muhammed'in askeriyiz, Mehmed'iz!..

 

Siz ABD ile elele verir onu gadre uğratırsınız... Her birimiz, birer "Sultan Mahmut" olur, "Zafer" parolasıyla yenisini kurarız!..

 

"Asakir-i Mağdure-i Muhammediye"ye izin vermeyiz..

 

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI