Bugun...
ŞİVANDAN AL HABERİ


Rifat SERDAROĞLU Serdar' ca
rifatserdaroglu@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 06-12-2013 07:18
     

Emine Erdoğan;
TC Başbakanının eşi olan Emine Erdoğan Hanımefendi 58 yaşında, 4 çocuk annesi ve torun sahibi biridir. Akşam Sanat Okulu terk Emine Hanım, attığı her adımın söylediği her sözün Başbakan Erdoğan’ı bağlayacağını ve gündem yaratacağını bilecek yaşta ve görgüdedir.

 

Şivan Perwer;
Gerçek adı İsmail Aygün. O da 58 yaşında. Hayatı boyunca hiçbir müzik okulunu bitirmedi. Kürt müzisyen, tarihçi, şair ve yazar! Öcalan İtalya’da kaçak yaşarken ziyaret etti. “Öcalan barış ve özgürlük savaşçısıdır. Terörist değildir. Terörist olan Türkiye Devletidir” diyen TC Devleti düşmanı, PKK destekçisi, bilinçli bir Kürtçü-Bölücüdür. “Şal Şapık” denen Peşmerge kıyafeti ile dolaşır.

 

Eski İsmail yeni Şivan, Erbil’de eski eşi Gülistan Perwer’in Rudaw televizyonundaki programa katıldı, Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan ile yaptığı görüşmeleri anlattı.

 

Eski İsmail yeni Şivan’ın söylediği lafların içinde iki tanesi var ki, Türk Milletini doğrudan ilgilendiriyor.
1)Şivan Perwer; Erdoğan’a “Eğer barış istiyorsanız eşitliğin olması gerektiğini söyledim. Kürt varsa, dili varsa haklarını diğer milletler gibi özgürce kullanması gerektiğini söyledim. Özgürlük olmadan barış olmayacağını söyledim. Bu olmaz ise yarın başka bir çatışma çıkar dedim. Başbakan Erdoğan, Kürtçenin resmi dil olması konusunda, ‘kararlıyız ama daha vakit var’ dedi.”

 

2)Diyarbakır ziyaretinde Emine Erdoğan ile de uzun-uzun sohbet etme imkânı bulduğunu kaydeden Şivan, “Emine Hanım bana her baktığında ağladı.
Çok insanın acı çektiğini, işkence gördüğünü ve bunları bildiğini söyledi.
El ele verip Türkiye’nin demokrasisini güçlendirmemiz ve barış sürecini desteklememiz gerektiğini söyledi” dedi.  

 

Bu sözleri söyleyen Şivan Perwer, Başbakan Erdoğan’ın çok değer verdiği bir dostudur. Yani sıradan biri değildir. Üstelik Şivan bu sözleri bir televizyon canlı yayınında tüm dünyanın duyacağı bir şekilde söylemiştir. Medyada kendisiyle ilgili beğenmediği en küçük bir haberi anında tekzip eden, dava açan Erdoğan Şivan Perwer’in sözlerini yalanlamamıştır.

 

Sorulara benim favori sanatçım Ciguli’nin(Şivan Perwer’ den bin kat fazla kıymetlidir, çünkü Türkiye’yi seviyor) şarkı sözlerini hatırlatarak geçelim;·”
More Binnaz, sen bu gece kudurdun mu, delirdin mi, şaşırdın mı?”
Soru;
Sayın Erdoğan, sizin aklınız başınızda mı? Siz Kürtçeyi nasıl olur da “Türkiye’nin Resmi Dili” olarak görür ve zamanı gelince gerçekleştireceğinizi söylersiniz?
Bu yapmak istediğiniz düpedüz “Vatana İhanettir.” Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Türk Milletinin her bir ferdini çiğnemeden böyle bir çılgınlığı yapabileceğinizi nasıl düşünürsünüz? Türk Milletinin sabrını daha fazla zorlamanın, büyük bir felakete yol açacağını görmüyor musunuz?

 

Soru;
Bir insan; üstelik bu ülkenin ekmeğini yiyen, nimetlerinden yararlanan ve
Türk Milletinin kendisini Först Leydi yaptığı bir insan nasıl olur da Şivan Perwer denen boya küpü Kürtçü-Bölücüyü, TC Devletine “Terörist Devlet” diyen birini, her gördüğünde salya-sümük ağlar?
Emine Erdoğan ve Şivan Perwer arasında Türkiye Cumhuriyetine bakışta duygu, ideal, his olarak ne gibi ortaklık var?


Emine Erdoğan, işkence görenleri bildiğini söylüyor. Emine Erdoğan’ın bildiklerini Türk Milletinin bilmeye hakkı yok mudur?


Emine Erdoğan Şivan Perwer’e, desteklediği ve özgürlük savaşçıları dediği PKK Narko-Terör örgütünün şehit ettiği binlerce Türk Genci için, sakat bıraktığı on binlerce Türk Genci için ne düşündüğünü sordu mu? Emine Erdoğan, daha dün Peşmergeler tarafından öldürülen Irak’lı Türkmenlerden haberdar mıdır?

 

Değerli Okurlar;
Gecekonduda otururken, 12 senede Koç-Sabancı Ailesi gibi zengin olup, Üniversite sahibi olacak seviyeye gelen insanların, Türk Milleti düşmanlarıyla
kol kola girmeleri, onların siyasi sonlarının ibretlik olacaklarının işaretidir.  
Allah böyle feci bir sondan herkesi esirgesin.

 

Yazıyı Erdoğan’ın “Başımın Belası” dediği bir tweet ile bitirelim;
“Kimin ki siyasi geçmişinde Esad- Suudi Kralı- Katar Şeyhi- Obama- El Kaide-
El Nusra- Mursi- İhvan-ı Müslimin- Öcalan ve Barzani ile hem siyasi, hem de ticari dostlukları vardır, bu ekip o kişiyi Ortadoğu’nun dansözü haline getirir…

 

Not; AKP Sözcüsü Van Beyi Hüseyin Çelik’in, hiçbir yetkisi olmadığı halde
MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) ile ilgili konuşması, MİT’in düştüğü zavallılığın sergilenmesidir. MİT gibi, TC Devletinin en önemli bir kurumu ne zamandır AKP’ye bağlandı?Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI