Bugun...
AKP’DE HİÇ TÜRK YOK MU?


Rifat SERDAROĞLU Serdar' ca
rifatserdaroglu@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 04-12-2013 06:35
     

AKP MKYK Üyesi Yasin Aktay denen sepetin, “Türk Diye Bir Irk Yoktur” saçmalamasının üzerinden günler geçti.
Bekledim ki, AKP’den biri çıkar ve bu densize hak ettiği yanıtı verir, diye.
Fakat kimse konuşmadı. Başka bir deyişle AKP’li Başbakan-AKP’li Bakanlar-AKP’li Milletvekilleri-AKP’li İl Başkanları-AKP’li Belediye Başkanları sessiz kalmakla Yasin Aktay gibi düşündüklerini kabul ettiler!

 

Başbakan Erdoğan dâhil Bakanlar Kurulunda “Türk” olduğunu söyleyebilecek bir tane bile Bakan olmadığını zaten hepimiz biliyoruz. AKP’nin içinde, özellikle yönetim kademelerinde Türklüğüne, özüne sahip çıkacak bilinç ve yürekte bir kişi çıkmaması, halk arasında AKP’ye takılan, “Arapçı-Kürtçü Parti” yakıştırmasına haklılık kazandırmaz mı?

 

Her etnik köken, her ırk, her inanç saygıdeğerdir-özeldir. Kimsenin başkasının ırkını-etnik kökenini aşağılamaya, hele-hele yok saymaya ne hakkı, ne de haddi vardır.
Türk’ü-Türklüğü-Türk Milletini yok saymak, binlerce yıldır Anadolu’nun dip kültürünü oluşturan bu aziz millete hakaretin en büyüğünü yapmak demektir ki, Türk Milletine bu ağır hakareti yapan kim olursa olsun, ondan bu hakaretin hesabının sorulması şarttır…

 

Tarihte Türk düşmanlığı her zaman olmuştur. Türklere, Türk Kültürüne ve Türkiye Cumhuriyetine yapılan bu hain saldırının yurtiçinde ajanları hep olmuştur. Günümüzde bile yurtdışında Türkler, çeşitli ırkçı saldırılara uğramaktadırlar.
Türk Düşmanlığı, Haçlı Seferleriyle tavan yapmıştır. Papalığın Hıristiyanlığı, “etnik düşmanlık” aracı olarak kullanması çok Türk Kanı akmasına sebep olmuştur.
Türklüğe karşı olanların bir gerekçesi de “Ümmetçiliktir.” Tarihten ders almayanların savunduğu bu gerekçe doğru olsaydı, Araplar “Arap Milliyetçiliği” yaparak İngilizlerin kışkırtmasıyla 1916 yılında Osmanlıyı arkadan hançerlemezlerdi. Kürtçüler de “Kürt Milliyetçiliği” yaparak Büyük Kürdistan’ın kurulması için Türk Gençlerinin kanlarını akıtmazlardı.

 

Türk Milleti tarih boyunca çok ihanet gördü, çok hainle hesaplaştı. Hepsi geldi geçti, Türk Milleti ve Türklük, kaya gibi yerinde kaldı, hamdolsun.
Türkiye Devleti ilk kez Cumhuriyetin temel değerlerine, Türklüğe ve Türk Milletine açıkça karşı olan bir iktidarın üst yöneticileri tarafından aşağılanmaktadır.
Başbakan Erdoğan’ın ağzından “Türk Milleti” diye bir söz duyamazsınız. Dese-dese sadece “millet” kelimesini kullanır. AKP Genel Başkanı bunu söylerse, onun MKYK’ya aldığı çalışma arkadaşı da kalkar ve “Türk Diye Bir Irk Yoktur” der!

 

Bu densizler böyle konuşurlar da, esas AKP’ye oy veren milyonlarca kişi ne düşünür? Onlar da Türk olmaktan şikâyetçiler mi? Onlar da AKP MKYK Üyesi Yasin Aktay gibi mi düşünüyorlar?

 

Eyy Türk Milleti, sen ne düşünüyorsun?
Seni tanımayan, seni yok sayan, sana hakaret eden, Cumhuriyet Savcılarının deyişiyle bünyesinde “Hırsızlar İmparatorunu” barındıran bu partiye oy vermeye devem edecek misin?
Seni böylesine pısırıklaştıran-uyuşturan illeti başından atmak istemiyor musun?

 

İstiyorsan o zaman ayağa kalk. Hesap sor. Başbakan Erdoğan’a şunu sor;
(Eyy Erdoğan, en has adamın “Türk Diye Bir Irk Yok” dedi. Sen “Türk Milleti” diyemiyorsun. Eğer yüreğin yetiyorsa “Kürt Diye Bir Irk Yok” de. “Arap Diye Bir Irk Yok” de.)

 

Bir kez daha soruyorum;
AKP Milletvekilleri içinde, Türk Milleti ve Türk Tarihi önünde TBMM Kürsüsünde kendi rızasıyla namusları ve şerefleri üzerine ettiği yemine sadık ve sahip bir insan evlâdı yok mu?

 

Milletvekilliği- Bakanlık- Başkanlık-Yöneticilik insanın özünden-soyundan daha değerli olabilir mi?

 

Not: AKP İktidarı dün gece LPG’ye tarihin en büyük zammını yaparak, Sanayiciyi- 4 Milyona yakın LPG’li araç kullananları ve mutfakta LPG kullananları bir kez daha öptü. Yerel seçimde, AKP’yi yakalayın, sımsıkı sarılın ve bir kere de siz AKP’yi öpün. Ama öyle kuvvetli öpün ki “Türk Öpüşü” neymiş dünya görsün…Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI