Bugun...
Y-CHP NE İSTİYOR


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 01-08-2018 13:00
     

Bir Y-CHP Cumhurbaşkanı adayı 24 Haziran gecesi meğer ortaya çıkmayışının nedeni, Tuncay Özkan’ın şu sözleri şayet doğruysa net bir şekilde “nedenini” ortaya koyuyor. İnce yapılan değerlendirmelere takılıp kalmış ve şöyle diyor; “İnsan içine çıkamayacak durumdaydı yalanını uyduranlar. Sıradan ve kaba adam diyenler. O yalanı yandaş medyaya uyduranlardır. Konuyu burada kapatıyorum” Bu açıklamaya Y-CHP içinden cevap gelmiştir yani kimse iftira atmamaktadır.  Tuncay Özkan derhal cevap veriyor ve diyor ki; “Sadece ‘sıradan ve kaba’ değil, Muharrem İnce’nin aynı zamanda iftiracı olduğunu gördüm. Söylediklerini ispat edemeyen şerefsizdir. CHP kültüründe yalana yer yoktur”

Şimdi bir genel başkan adayı ve bir milletvekili ulu orta böyle konuşuyorlarsa bunun adına ne diyeceğiz? Yine ilginç bir nokta; “Partinizde kurultay için imza toplanıyor. Ne diyorsunuz?” sorusuna ilginçtir Kılıçdaroğlu şöyle cevap veriyor; “Ekonomi perişan vaziyette… İnsanlar geçim derdinde…” Bize kalırsa Kılıçdaroğlu partiniz perişan vaziyette insanlar partiyi düzeltme derdinde demek istemiş. Anlaşılan kongre isteğinde bulunan partililer asla partili sayılmaz, kargaşa çıkmasını isteyen insanlardır.

Etme bulma dünyası, Milliyetçi Hareket Partisinde isyan çıkarmaya çalışan partilileri destekleyen, Meral hanımın yanında yer alarak kongre olması için elinden geleni yapan Y-CHP’liler şimdi kongre nidalarını kendi arkadaşları dile getirmektedir. Şimdi Kılıçdaroğlu partimiz büyük yaralar aldı demektedir. Evet Y-CHP’de ortaya çıkan Genel Başkan olma çabası partiye büyük zararlar vermiştir. Kongre istekleri bir yarar sağlamayacak, ancak kongre isteyenler 597 kişi de olsa Y-CHP eskisi gibi olmayacak bölünmeye doğru yürüyecektir.

Y-CHP bilinmeyen bir nedenle üstüne vazife olmayan bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisini bölmeye, küçültmeye ve son raddede yok etme derdine düştü ancak şimdi bunların hepsi kendi başında.

Vatan dediği, bayrak, ezan, millet dediği için Milliyetçi Harekete düşman oldular. Memleketin bölünmesi için “özerklik” denilen bir yapıya insan hangi aşamada evet der. Ülkesi için ölen, biten biri nasıl olurda yok oluş programı olan “özerkleşme”ye PKK önderliğinde HDP’yle birlikte evet diyebilir. Bunu yapıyorsanız ya gizli bir amacınız vardır ya da vatan savunması hakkında hiçbir bilginiz yoktur.

Yani ya Milliyetçi Hareket gibi mevzu vatan olunca aranızda geçen her şeyi bir kenara koyup yeniden vatan diyerek canınızı ortaya koyacaksınız ya da aslında komünist ve Kürtçü fikirlere yer veren her şey hümanizm için diyen bir parti olarak mücadeleye devam edeceksinizdir. Olay budur. Yani herkes kendisine yakışanı yapmaktadır. Ülkücüler Milliyetçilik ve İslami yolda var olmayı, Y-CHP ise komünizm yolunda hümanist olup federasyonculuğu savunmanın telaşındadır. Hak olan İslamiyet ve onun içinde olarak Milliyetçilik her türlü açılan savaşta galip gelecektir.

Milliyetçiler vatanları için Allah’a layık bir kul olduktan sonra bayrak, millet demektedir. Bunların içinde bulunan ezan en temel konudur. Hiçbir şeyin Allah istemeden gerçek olabileceğini asla düşünmez Ülkücüler…

Ve bir kez daha söylüyoruz ki Ülkücü hareket varsa tek başınıza bağımsız olarak yaşama şansınız vardır. Aksi takdir de esaret altında yaşayacaksak, tutsak illerde ezanlar okunacaksa bir şarkı gibi bu bizim sonumuz olsun. Allah böle bir şeyi bize ve bizden sonrakilere asla yaşatmasın!

Sağlıcakla kalın!

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI