Bugun...
ÜLKÜCÜ HAREKETE KARŞI KURDUKLARI OYUN BURAYA KADARMIŞ…


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 12-08-2018 18:05
     

Komünistler, liberaller ve aydınlıkçılarla bir arada bulunan Milliyetçi Hareketi terk edenler bu güne kadar Türkiye üzerinde oynanan oyunlara hep birlikte ortak oldular. Milliyetçi Hareketi yıkmak için oynanan oyunun içinde taraf tutan hem de Amerika’nın yanında yer aldılar. Amerikalı olan bu haydut kesim Ülkü yolundan insanları kendi çıktıkları gibi başkalarını da çıkarmaya çalışanların şimdi kurdukları parti içinde kalmaları mümkün değil. İşte bu yüzden bu kurdukları parti içinden Genel Başkan Meral hanımın isteğiyle ayrılacaklardır. Bunu önceden görenler içeride kalıp da savaş vermenin yersiz olacağını idrak edenler önceden istifa yolunu seçtiler. İçeride kalanlar ise ya beraber yürümenin Genel Başkana itaat etmektir deyip olanları kabul edecekler ya da ayrılan Ülkücülerin yanında olduklarını gösterecekler ya da başka bir yol çizip Ülkücülük budur diyecekler. Yapmaya çalıştıkları her ne olursa olsun Ülkücülük olmadığını görecek olduğumuz gibi cümle alem de anlayacaktır. Şahsi menfaatlerini Ülkücülüğün üstünde tutup hareket edenler yani menfaatleri peşinden gidenler asla Ülkücü olamazlar. Ülkücü için öce vatanım, Ülkem demek önemlidir. Bunu gerçekleştiremeyenler asla ben Ülkücüyüm diyerek gezmesinler. Zaten Meral hanım da “Ben üzerime düşeni yaptım” demiyor mu? Bence beraberlikleri buraya kadarmış…

Şimdi sorarım size Yusuf Halaçoğlu mu, Özcan Yeniçeri mi ya da istifa eden diğerleri mi daha çok Ülkücüdürler yoksa Meral hanımın yanında kalıp kovulmayı bekleyenler mi Ülkücüdürler? İşte İP’de bulunanların Ülkücülüğü bu noktaya kadardır. Zaten rahmetli Türkeş’e karşı olanlar bugün Milliyetçi Hareketin karşısında oldular. Daha önce oynanan oyunu bir de Ülkücülük adına tekrar Lider Bahçeli’ye karşı sahneye koydular. Koydular bunlardan bazı kafası iyi işleyenler Lider istemediği halde onu Başbuğun ismiyle anmaya çalıştılar. Ancak ne tür oyun oynarlarsa oynasınlar ne büyük Ülkü devi Devlet Bahçeli’yi bu oyunun içine düşüremediler. Ne de Ülkücü harekete inanları bu oyunun oynanmasına seyirci olmamasını sağlayamadılar…

İçine düştükleri oyun Amerika’nın daha önce Başbuğ Türkeş’e karşı kurduğu oyunu bazı değişikliklerle aynısıydı o gün “Türkeşsiz Türk Milliyetçiliğini” savunanlar bugün de hem de asla Ülkücü olmayan bir bayanın arkasına takılarak “Devlet Bahçeli’siz MHP’yi” savundular. Ne yazık ki bu oynanan Amerikan ruletine sadece kendileri kandılar.

İçimizde çok önemli noktalara gelmiş yanardönerleri bir anda karşımıza sundular. Ancak nafile bir oyunu isimleri değiştirerek Ülkücü hareketi bölmek için hareket geçmiş olsalar da onca Şehidimizin müstakbel ruhunu bünyesinde barındıran Milliyetçi Hareketi yıkmayı başaramadılar.

Bu oynanan sinsi oyun Liderin basiretli tavrıyla oynanamadan bozuldu. Türk Milliyetçileri oynanan bu tür oyunlara karşı temkinliydi. Başbuğları olan Türkeş’i terk etmedikleri gibi aynı ayak oyunları ve Amerikan kumandasında oynanan oyunları bozdu. Ve sapasağlam ayakta durarak, Lider Bahçeli’nin dediği gibi “öce ülkem” diyerek yollarına devam edeceklerini bildirdiler.

Önce Türkiye diyenler kendileri içim oynanan oyunların farkına vardılar. İhanet ne yapsa da Ülkücü Hareketin içinde barınamadı ve barınamayacak da!

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI