Bugun...
TRUMP’IN DİLİ


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 03-08-2018 08:47
     

Dünya çok ilginç detaylarla haşır neşir. Amerika büyüklüğüne rağmen kendini yöneten kişinin önce yönetmek için giriştiği adiliği tüm dünya görmektedir. Trump’ın iddiasına göre Amerikan istihbarat teşkilatlarının aksine, Rusya’nın seçimlere müdahale ettiğine inanmak için bir sebep olmadığını söylemişti. Trump yaptığı açıklamayla “Yıllarca süren ABD ahmaklığı ve aptallığı yüzünden Rusya ile ilişkilerimiz hiç olmadığı kadar kötü durumda. Şimdi üstüne bir de cadı avı başlatıldı!” demiştir.

Başı son derece belada olan Trump için işler kendi ülkesi Amerika’da hiç de iyi gitmemektedir. Acilen bu durumdan kurtulması gereken Trump, Türkiye hakkında gereksiz suçlamalarda bulunmuş, Lider Bahçeli’nin belirttiği gibi bir “Papazı isteyen papazı vermeye hazır olmalıdır”sözünün karşısında olduğunu göstermiş kendini kurtarmak için Türkiye’ye karşı uygulamada bulunmuştur.

Aldığı kararla beraber Trump için Amerikalılar atağa geçmiş ve “Putin ABD’nin dostu değil”demişlerdir. Bunları göze alarak Trump Türkiye’ye saldırgan bir politika izleyerek hedef şaşırtmaya kalkmaktadır. Yalnız Amerika’da Trump hakkında herkes başka türlükonuşmakta “Trump’ın yorumlarının ahmakça olması bir yana, kendisini tamamen Putin’in cebine koydu. Cumhuriyetçi Vatanseverler: Neredesiniz?” ve Cumhuriyetçileri göreve çağırmaktadır.

Trump büyük bir yalnızlık içine düşmüştür. Ancak bu hale düşmüş olmasına rağmen üstten bakan tavrı kendini “ABD Başkanı kendisini ülkemizin üstünde bir yere koymuştur” Bu Amerikalıların onun için yaptığı eleştiridir.

Putin karşısında istenilmeyen duruma düşmesi ve bütün Amerika’nın bu durum hakkında görüş bildirmesi Trump’ı olayın üstünü kapatmak maksadıyla haksız yere Türkiye’ye karşı yaptırımlar almaya sevk etmiştir. Cumhuriyetçiler onun için böyle değerlendirmelerde bulunuyor; “Hiçbir müzakere kendi insanını ve ülkeni otobüsün altına atmaya değmez”

Anlaşılan Amerika’da derin devlet düğmeye basmıştır. Bakalım bunun neticesinde kim haklı çıkacaktır? Putin’i destekleyip Amerikan istihbarat teşkilatlarını ahmaklıkla suçlayan açıklaması vurdumduymaz Amerikalıyı bile bu konuda harekete geçirmiştir. Ve birden bire Trump sosyal manada linç arenasına konulmuştur.

Trump’ın Rusya ve Putin karşısında gösterdiği acziyeti Türkiye ile onore etmeye çalışmaktadır. Bu durumu gören Cumhuriyetçiler Trump karşı yaptıkları eleştirilerin dilini sertleştirmişlerdir. Trump’ın tavrı için haince, en ciddi hatası, ahmakça, utanç verici diyerek onu aşağılayıcı ifadeler kullanmışlardır.

Trump, kendini kurtarmak için Türkiye’ye saldırarak hem kendini maskara etmiş hem de ülkesinde Cumhuriyetçilerin yargıyı harekete geçiren eleştiri yağmurları altında adeta şemsiyesiz bir halde yakalanmıştır.

Yalnız eceline susayan köpek cami duvarın pislermiş… Trump dikkati olmalı çünkü bugün yaptığı budur.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI