Bugun...
PKK’YI ÖVEN AKP’LİLER FETÖ’YÜ DE ÖVÜYORLAR


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 29-08-2018 07:32
     

Türkiye’nin çok önemli noktalarında görev yapmış olan bir adam, çeşitli konuşmalarında terörü kutsadıklarını söylüyor ve o hainler övüyor. Onlar için ölümü, hapishaneyi yok sayan bir adam Bülent Arınç.

“Sayın Öcalan demek suç olmaktan çıktı. PKK’nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan’ın posterini taşımak suç olmaktan çıktı… Hatta Türkiye’nin sistemi böyle olmalıdır; Türkiye’de eyaletler, demokratik özerklikler falan bunların hiçbirisi artık suç değil, geçmişte bu suçlamalarla ceza evinde yatanların hepsi çıktı. (Oysa biz kırk binden fazla şehidi Bülent Arınç’ın bu söylediklerinin olmaması için verdik)

Osman Baydemir; Bülent Arınç’ın yüzüne “Mensubu olduğum camia size büyük bir sempati duyuyor”  Arınç isyan edip dağa çıkanları yani PKK’lı teröristleri anlamamak ayıp olur) “Ben de aklıma gelse dağa çıkardım” diyerek onları bu dağa çıkma olayında haklı görüyor.

Size üç arkadaştan bahsedeyim. Üç kişi Anadolu’dan gelmişler birisinin adı Durmuş, birisinin adı Yakup, üçüncüsü de Abdullah, Abdullah Öcalan. Birbirlerini çok seven, namazı beraber kılan, orucu beraber tutan, iftarlara, sahurlara beraber kalkan bu insanların Maltepe camisine gidiyorlar, ezan okunuyor, ders çalışıyorlar, koşuyorlar hepsi Anadolu’dan gelmiş, ailesinden bu eğitimi almış veya bu gelenekleri yaşatan insanlar.

Bülent Arınç’ın evliya gibi gösterdiği Abdullah Öcalan’ın Allah’ı inkar eden sözü “Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalım yaşadım. Tanrı ile savaş verdim, Bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum”. (Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s259)

Öcalan’a ev hapsinden bahsediliyor, böyle bir şey gündeme gelebilir mi? -Konuşulabilir. Dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı. Katılımların amacı ölecek, öldürecek nitelikte değil. Gelecek kaygısıyla yani daha nitelikli hal aldı.”

Türkiye Cumhuriyetine düşman olan bir adamı böylesine öven biri olarak Bülent Arınç, FETÖ için de ayarsız şekilde konuşmuş şu ifadeleri kullanmıştır; “Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen’in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir”  diyerek nasıl bir ihanetin içinde olduklarını farkına varamadıklarını itiraf etmiştir aslında.

Bunları bir itiraf olarak kabul etmezsek, öylesine söylenmiş sözler olarak kabul edersek o zaman önemli noktalara, görevlere gelmiş kişilerin nasıl bir oyunun içine düştüklerini göremezler. Ya da yıllar sonra geldikleri noktayı görseler de iş işten geçmiş olur. Yapacaklarını yapmışlar PKK’yı ve FETÖ’yü haddinden fazla büyütmüşler Türkiye’yi tehdit etmelerini sağlamışlardır.

İhanette siyasetin ayağı aranırken olaylar iyi değerlendirilmeli, doğrular bir potada yanlışlar bir potada olmalı. Buna çok dikkat etmeli. İyi karar vermeliyiz. Herhalde anlaşılmıştır…

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI