Bugun...
OLUŞTURDUKLARI İTTİFAK KENDİ KAFALARINI YEMİŞTİR


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 29-07-2018 09:44
     

Türkiye sağlam bir seçim sonucunu yaşarken, bu sonuçtan dolayı karışma mı, istifa mı karmakarışık bir siyasi tablo izlemekteyiz. Verilen cevaplara bakarsak çok büyük bir çıkmazın içindeler. Bu insanlar bulundukları yerden şayet bu açıklamaları yapıyorlarsa hiçbir önemleri yokmuş meğerse bu adamlar bu lafları isimlerine bakmadan söylüyorlarsa pes doğrusu, vallahi pes.

Kim bu adamlar diyebilirsiniz? Hemen cevap vereli biri Y-CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu, diğeri de İP’in milletvekili adayı (seçildi mi bilmiyorum) Mehmet Aslan. Ve Meral Akşener’in istifasına karşılık spiker Fatih Portakal’dan dikkat çeken bir yorum geldi. Portakal, “Türkiye siyasetinde eşine az rastlanır karar Meral Akşener’in kesin dille aday olmayacağını açıklaması. Senaryosu önceden yazılmış hamle değilse doğru yapmış! İsteneni veremedi, koltuğu bırakması doğal; yapabilen gelsin anlayışı. Başarısızlığını göremeyen başka siyasilere yanıt gibi” yazdı.

Diğer ikisinin ki çok ilgniç insanı hayrete düşüren tipten açıklamalar. Mesela Kılıçdaroğlu’ndan başlayalım beyefendi demiş ki: “Bu dönemde Meclisi aktif şekilde çalışmamız gerekiyor. CHP gurubu olarak ciddi ve bilgiye dayalı bir muhalefet göstereceğiz.

Bu cümleleri okuyunca ”Kemal Klılıçdaroğlu artık siyasetin değil mizahın konusudur, dedim ve güldüm”

Ahmet Hakan’ın yazısından…. Ara sıra doğru söz ediyor. Taşı da gediğine koymuş. Bir de kendine sorulan bir soruya sayın Mehmet Aslan nasıl cevaplıyor:

“Meral Akşener %7.5 oy aldı sizce başarılı mı” şeklindeki soruya İyi Partili Mehmet Aslan, “Meral Akşener’in oyu %7.5 değil, %17.5’tur. Meral Akşener %7.5, İyi Parti %10 aldı, toplam %17.5 ediyor” yanıtını verdi.
Mehmet Aslan’ın mantığıyla, Ak Parti %42, Erdoğan %52 almıştı. Erdoğan’ın toplam oyu toplam %94 yapıyor.

Hangisine gülmek isterseniz buyurun gülün. Gülmek serbest.. Para istemiyoruz gülmek bedava. Bu sözlerin kahramanları ikisi politikacı biri ise gazetecidir ya da haber sipikeri. Düştükleri hal ortada. Ne derseniz deyin. Bu adamlar siyasetçi olamayan politikacılar. Muhalefetin Millet ittifakının ayrı partilerden insanlar. Ne de güzel konuşmuşlar. Nasıl olsa suçlayacakları kişiyi ya da objeyi kadro halinde onlardan taraf basınla suçlamasını biliyorlar.

Türkiye’yi halt etmek isteyen ne yazık ki Millet ittifakı adı altında milli olmayan işlerle Cumhur ittifakını yenmeye kalkışmıştır. İşte bu kalkışma içine girenler bu dertlerle yaşamayı bildirmişlerdir. Ancak Türkiye onların istediği gibi milletine düşman olarak ulusalcı olmamıştır.

Milleti inkar ederek ulusalcı olanların bombaları çok bekletmeden patlamıştır. Ulusalcılık içinde milliliğe karşı gelenler bu işten anlamayan koftiden insanlardır. Komünizmi kendilerine hayat sağlayan bir olgu yapmışlardır.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI