Bugun...
Milliyetçi Hareket Düşmanı Olan Anketçiler Ve Yazarlar


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 30-06-2018 09:33
     

-Allah öyle bir iş başınıza getirir ki anlayamadan yok olup gidersiniz yalancılar, müfteriler… Ne yazık ki olacağınız budur.-

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı'ndan 24 Haziran 2018 seçimleri için düzenlenen anketlere ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. Hakan Bayrakçı, CNN Türk'te katıldığı "Türkiye'nin Gündemi" programında "Anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağını ilan etsem beni çarmıha gererlerdi" açıklamasında bulundu. Peki, bu açıklama doğru ise onu buna yapmaya iten insanların tek tek ismini almak lazım.

Böyle bir şirketin yaptığı anket sonuçlarına nasıl inanacağız? Bunlar bu açıklamadan anlaşıldığı üzere yaptıkları her anketi duymak isteyenlerin duyacağı ve attıkları yalanları veri haline getirip sunduklarından dolayı işi yaptıkları kişiye karşı sorumluluk(!) duyan bir algı içinde algıya ve yönlendirmeye istedikleri şekilde yön vermektedirler.

Gerçeği söyleyen bu adam neden böyle bir yol seçtiğini açıkladı. İyi de burası Türkiye Cumhuriyeti böyle bir korkunun esiri olacaksanız bu işi bırakmalısınız. Gerçekler yerine Kemal Kılıçdaroğlu, Y-CHP, Muharrem İnce ve taraftarlarını memnun edici bir işte çalışmanız lazım. Sayın Bayrakçı böyle bir müdahaleden dolayı gerçek sonucu bildiğimiz halde yayınlamadık demeniz kadar alçaltıcı bir sonuç yoktur. Onun için Lider Devlet Bahçeli bu yaptığınız kasıtlı yayınlardan dolayı size ve diğerleri için yaptığı açıklama çok önemlidir. Sizin gibi taralı bir anketçilik yapan statüsü genel olarak gazeteci olarak kullanan şahsiyetsiz insanlara demeleri çok iyi bir şekilde anlaşılmalı ve bu sonuçlardan çok iyi bir şekilde ders çıkarılmalıdır.

Bahçeli diyor ki: "Hayret verici ithamlarınıza teşekkür ederim. Şaşırtan isnatlarınıza da teşekkür ederim. Sizin gibiler olmasa hakikat, haysiyet, doğruluk, adamlık, ahlak, insanlık nasıl seçilir, ayırt edici vasfını nasıl gösterirdi! Bu nedenle şükranlarımı sunuyorum, var olun diyorum. Ne yaptınızsa başaramadınız, nitekim Milliyetçi Hareket Partisi'ni yıkamadınız. Beyhude yere uğraşmayın, Türk Milletini durduramazsınız."

Bıkmadan ısrarcı bir şekilde doğruyu yanlışı ayırt etmeden, haysiyet, hakikat, ahlak, adamlık ilkelerini çiğneyerek hareket eden gazete yazarı ve anket şirketi sahipleri Bahçeli'nin teşekkürü karşısında, isimleri gazete ilanında çıktı diye bir dert tasa taşımamalıdırlar. Çünkü bu ilan insanların kendileri hakkında yanlış, yanlı ve yalan haber yazanları tanıması ve bilmesi gerekir.

Eğer anket şirketleri elde ettikleri verileri kimseden korkup, çekinmeyip dosdoğru şekilde yayınlasalardı böylece yalanın, adiliğin, tarafgirliğin içinde hem olmazlardı hem de sonuçları yanlış çıkmazdı.

Böylece bir kez daha anlaşılmıştır ki bu tarfgirliği yapanların Milliyetçi Hareket Partisine karşı oluşları vardır.  Seçimlerle bu bir kez daha net bir şekilde açıklanmıştır. Devlete düşen sorumluluk anket sahiplerinin kafalaına göre taraflı anket yapmaları önlenmelidir. Bunun için kanun gerekiyorsa çok iyi bir şekilde kanun çıkarılmalıdır. Meclis ivedilikle bu görevi üstlenmeli doğruyu söyleyen, gerçekleri dile getiren insanların bunu yaptıkları için asla herhangi bir korku ve beis duymamalıdır.

Anketçilere karşılık gazete yazarları Milliyetçi Hareketi itham etmekten, suçlamaktan vazgeçmeyen köşe yazarlarıyla yaptıklarını, yazdıklarını Milliyetçi Hareketi töhmet altında bırakan tahrik edici yorumlarını asla unutmayacağız.

Bu seçim yalan yazmayı adet haline getiren gazeteciler ve istedikleri şekilde sonuç çıkmasını sağlayan anketçilerin elinden Türkiye'yi ve Türk Milletin korusun.

Milliyetçi Hareket kendi karşısında kurulan bu tuzaklara düşmeyeceğini herkese göstermiş ve kabul ettirmiştir. Şimdi kendileri resmen Milliyetçi, ahlak, Devlet, bayrak, millet ve vatan düşmanı olan hayırsızlardan, Allahsızlardan Türk milletini ve devletini korusun.

 

Sağlıcakla kalın! Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI