Bugun...
Kongreniz: Yeniden Doğuş Mu Yoksa Ebediyen Yok Oluş Mu Olacak


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 10-08-2018 15:14
     

Siz partiden 50 görüş içinden sadece beraber yola çıktığınız Ülkücü maskelileri atarsanız dağılıp gidersiniz. Genel Başkanlığınız ev halkına ve torunlarınıza karşı kalır…

Kimse ortaya çıkan durumdan memnun değil. Yalnız bir gerçek daha yaşandı Genel Başkanı milletvekili olmadı ama karıştırıcı tavrı mikser olarak devam edecektir. Milliyetçi Hareketten ayrılarak kıyameti koparacağını sananlar, ne yazık ki siyasi kıyameti içine düştüğü ortamda kendileri yaşamaktadır. Hem de bu dayanılmaz durumu yaşayanlar partilerine de bu felaketi yaşatmaktadır.

Bir sürü art niyetli insanların bir partide toplanması ancak İP başlığı altında olabilirdi ve öylede oldu. Hiçbir şey istedikleri gibi gitmedi. Milliyetçi Hareketi bitireceklerini sananların ya akılları yoktu ya da niyetleri çok yanlıştı. Ancak bir tek şey gerçekti Milliyetçi Hareketi bitirmek isteyenlerin yani Kılıçdaroğlu ve Meral hanımın düştükleri durum çok kötüydü. Kongreler ortamı.

Meral Akşener milletvekili olamadı ama içine düştüğü durumda sözü dinlenilecek bir lider olmak zorunda. Bunun için yapılacak kongrede yepyeni bir diktatör doğacaktır. Bunun olmasını istemeyen partililer yine ya mücadele edeceklerdir ya da partiden ayrılıp gideceklerdir.

Böylece ne amaçla kurulduğu çok net olarak belli olmayan İP’in bu kongrede Ülkücü kökenlilerden temizleneceği gözükmektedir. Böylece elde edilen seçim yenilgisini faturası Ülkücü kökenlilere kesilmek istenmektedir. Bu durumu göremeyenlerin bu sonuçlardan sonra İP’li olarak bulunması gerçekçi olmayacaktır.

Ülkücü olarak ortaya çıkan sonra Ülkücülüklerini inkar eden bir parti olmaları ya bu kongreyle yeniden başka bir boyutta doğacak ya da doğamadan kürtaja uğrayacaktır. Olacak olan kürtajla doğum gerçekleşmeden hayati fonksiyonunu yitirecektir. Böylece İP kendisine verilen görevi tamamlamış olarak sosyal hayata dönecektir. Görevi Milliyetçi Hareketi bitirmek olanlar ne yazık ki kendi partilerini kaybetmek zorunda kalmışlardır. Y-CHP’de durum aynı minvaldedir, İP’de de aynı durumlar yaşanmaktadır.

Meral Akşener’in çekiliyorum kozunu kullanarak Genel Başkanlığını zorla kabul edilmesini sağlayan girişimiyle parti atomların ayrılır gibi ayrılacak ve malum sonu yaşayacaklardır. Zaten bu aşamadan sora Ülkücülüğü tutan kişilerin partide kalmaları mümkün değildir.

Her şeye rağmen bu kongre yeniden doğuş değil ebediyen batış kongresi olarak yaşanacaktır. Oyun oynayanların şimdi parti içi oyunlarla hayat bulması beklense de bu kongreyle partide bir temizlik yapılacağı kesindir. Oynanan bu oyunların Amerikan oyunu olduğu bellidir. Bu oynanmak istenen oyunlara verilecek cevap çok önemlidir. İP ya bu oyunların oynandığı bir platform olarak kalacaktır ya da yok olup gidecektir. Bu kongre bu yönüyle çok önemlidir. Yaşayıp göreceğiz. 

Sağlıcakla kalın!

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI