Bugun...
SURİYE'Yİ BIRAK BALKANLARA BAK !


Av. Özcan PEHLİVANOĞLU
ozcanpehlivanoglu@yahoo.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 18-12-2013 10:45
     

 

"SURİYE'Yİ BIRAK BALKANLARA BAK !" AÇIKLAMAMIZ BU GÜN HÜRRİYET'TE YALÇIN BAYER'İNKÖŞESİNDE YAYINLANDI...‏

 

Hepinizi okunmaya ve bir kez daha düşünmeye davet ediyorum. Bu sessizlikle ne Bulgaristan Türkleri ne de Türk Milleti bu coğrafyalarda hükümran olarak varlığını sürdüremez !!!

 

SURİYE'Yİ BIRAK BALKANLARA BAK !

 

Bulgaristan'da Varna Belediyesi 125 Türkçe yer adının değiştirilmesine karar verdi. Buna karşılık Türkiye'de ve Bulgaristan'da derin bir sessizlik var. Bulgaristan'da iktidar ortağı olan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) bir tepki geliştirdiğini duyamıyoruz..Bulgaristan'da onca Türk siyasetçi var.Hepsi dut yemiş bülbül kesildiler. Yine Türkiye'de hükümetin "Dış Türkler"le ilgili tepkisizliğine alıştık.Sayın Davutoğlu böyle şeyleri bir türlü gündeminin ön sıralarına bir türlü alamıyor. Ancak Türkiye'ye göç etmiş milyonlarca Bulgaristan Türk'ü adına kurulmuş bulunan sivil toplum kuruluşlarının sessizliği de manidardır. Atatürk Türkiye'sini rotasından çıkarmak için benzer şeyleri yapanlar içeriden ve dışarıdan destek bulurken bir AB ülkesi olan Bulgaristan'da Türklerle bu kadar uğraşılması kabul edilebilir bir şey değildir. Onun için Rumeli,Balkan ve Trakya adına kurulmuş bütün konfederasyon,federasyon,dernek ve vakıf şeklinde çalışan tüm stk'ları bu olay için tepki koymaya ve Bulgaristan'daki Türk varlığını korumaya çağırıyorum..Yapmazlarsa da bir işe yaramadıklarından hepsini kepenk indirmeye davet ediyorum...

 

Özcan PEHLİVANOĞLU

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25386382.asp

 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI