Bugun...


Yabani Orkide Uyarısı
Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, yabani orkidelerin yok olma tehlikesi altında olduğuna işaret ederek, bu bitkinin toplanmasının yasak olduğu uyarısında bulundu. , 11 Haziran 2017 Pazar

facebook-paylas
Tarih: 11-06-2017 18:09
         
Yabani Orkide Uyarısı

Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, yabani orkidelerin yok olma tehlikesi altında olduğuna işaret ederek, bu bitkinin toplanmasının yasak olduğu uyarısında bulundu.

Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, yabani orkidenin, Yok Olma Tehlikesi Altındaki Yabani Bitki ve Hayvan Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme'ye göre koruma altında bulunduğunu hatırlattı.

Yabani orkide bitkisinin toplanmasının yasak olduğunu hatırlatan Demir, şunları kaydetti:

"Yabani orkide yok olma tehlikesi olan liste kapsamına alındığından toplanması ve ticareti yasaklanmıştır. Yasak olmasına rağmen yabani orkide toplayanlar hakkında 2872 Sayılı Çevre Koruma Kanunu uyarınca 40 bin lirayı geçen para cezası uygulanmakta. Vatandaşlarımızın cezai işlemle karşı karşıya gelmemesi için kesinlikle yabani orkide toplamaması gerekir."

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI