Bugun...


Vatan toprağında ameliyat yaptırmayız
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Türkiye'de, vatan toprağında kesinlikle ameliyata müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Birileri, kimsenin görmediği sokaklarda toplanıp, yüzlerini kapayıp, ellerine bayraklar alıp tiyatro oynayabilirler, bunu bir evcilik oyunu sanabilirler. Türk devleti ve Türk milleti bu oyunları sonuna kadar bozar, tuzakları bozar ve bunlara müsaade etmez. Çözüm süreci, kararlılıkla devam ettirilecektir ama bunun temel şartı ve zemini, kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin sağlanmasıdır" dedi.

facebook-paylas
Tarih: 13-11-2014 16:01
         
Vatan toprağında ameliyat yaptırmayız

Yalçın Akdoğan, Osman Yüksel Serdengeçti'nin hayatını anlatan "Bayrak  Adam Osman Yüksel Serdengeçti Belgeseli"nin Türk Edebiyatı Vakfı'nda düzenlenen  tanıtım programındaki konuşmasında, son dönemde Türkiye'de "türlü türlü" oyunlar  oynandığının farkında olduklarını söyledi. 


"Kobani şöyle oldu", "Afrin böyle oldu", "Orayı şurayla birleştiririz"  şeklinde açıklamalar yapıldığını dile getiren Akdoğan, şöyle konuştu: 
 
 "Bir lego oyunu oynadıklarını sanıyorlar. Bizler, Türkiye'de, Vatan  toprağında kesinlikle ameliyata müsaade etmeyiz. Ne gerekiyorsa onu yaparız.  Birileri, kimsenin görmediği sokaklarda toplanıp, yüzlerini kapayıp, ellerine  bayraklar alıp tiyatro oynayabilirler, bunu bir evcilik oyunu sanabilirler. Türk  devleti ve Türk milleti bu oyunları sonuna kadar bozar, tuzakları bozar ve  bunlara müsaade etmez. Çözüm süreci, kararlılıkla devam ettirilecektir ama bunun  temel şartı ve zemini, kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu  konuda güvenlikten taviz vermeden, hiçbir vatandaşımızı hiçbir örgüte ezdirmeden,  herkesin hukukunu koruyacak şekilde bu süreçler de devam ettirilecektir." 
 
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI