Bugun...


ÜMİT ÖZDAĞ'DAN CHP'YE TEPKİ
TBMM Başkanlık Seçimlerinde 4.turda İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tutan CHP'ye yanıt Ümit Özdağ'dan geldi.

facebook-paylas
Tarih: 01-07-2015 18:16
         
ÜMİT ÖZDAĞ'DAN CHP'YE TEPKİ

TBMM Başkanlık Seçimi 4.turda sonuçlandı. Son turda aldığı 258 oy alan AKP adayı İsmet Yılmaz başkan seçilirken, 4.tura kalan diğer aday Deniz Baykal 182 oy aldı.

MHP son turda tavrını koruyarak kendi adayı dışındaki hiçbir adaya oy vermedi. Bunun üzerine CHP ve HDP'liler İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tuttular.

İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tutanlara MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'dan cevap geldi. Özdağ resmi twitter hesabından yaptığı yorumlarda "CHP neden Cumhurbaşkanlığı için desteklediği İhsanoğlu'nu desteklemiyor da Erdoğan ile görüşerek adaylık açıklayan Baykal'ı destekliyor?" dedi.

Ümit Özdağ'ın yaptığı yorumlar şu şekilde:

MHP,CHP'den İhsanoğlu'na destek istiyor.CHP vermiyor.CHP, MHP'den Baykal için destek istiyor. MHP destek vermeyince AKPyi desteklemiş oluyor.

CHP neden Cumhurbaşkanlığı için desteklediği İhsanoğlu'nu desteklemiyor da Erdoğan ile görüşerek adaylık açıklayan Baykal'ı destekliyor?

MHP'nin CHP'den destek istemesi gayrimeşru/önemsiz, CHP'nin MHP'den destek istemesi önemli ve meşru mudur?

Cumhurbaşkanlığı için yeterli gördüğü aday olan İhsanoğlu'nu CHP neden TBMM Başkanlığı seçiminde desteklememiştir?

MHP'ye İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı için CHP önermişti. Şimdi MHP, İhsanoğlu'na TBMM başkanlığı için destek istedi ancak alamadı.

MHP'ye elinde olmayan başbakanlığı öneren CHP elinde olan TBMM başkanlığı desteğini vermedi. 3. turda CHP İhsanoğlu'nu destekleseydi..
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI