Bugun...


Uludağ’da Yılbaşı Hareketliliği
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Bursa Uludağ’da yılbaşı hareketliliği yaşanıyor.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 15:22
         
Uludağ’da Yılbaşı Hareketliliği

Kar kalınlığının yaklaşık 50 santimetreyi bulduğu oteller bölgesindeki pistlere Arap ve yerli turistler akın etti. Günlerden pazar olması sebebiyle günübirlikçilerin de geldiği Uludağ’da, otopark sıkıntısı yaşanıyor. Otomobiller, otellerin önüne ve yol kenarlarına bırakılıyor. Kar yağışı ile birlikte yüzde 80’ler civarında bir doluluk oranı yakalayan işletmeler, yılbaşı ile birlikte yüzde 100 doluluk oranına ulaşmayı hedefliyor.

Taleplerden memnun olduklarını belirten otel yetkilileri, “Yılbaşı döneminin yaklaşması ve kar yağışı ile birlikte oteller olarak çok mutlu olduk ve satışlarımız arttı. Önümüzdeki 4 günde de kar yağışı bekleniyor. Hem yılbaşı hem de ileriye dönük talepler konusunda memnunuz. Şu anda doluluk oranı yüzde 80 civarında. İlerleyen günlerde yılbaşı ile birlikçe yüzde 100’e ulaşacağımızı umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Şampiyon Kayak Okulu işletmecilerinden Bülent Erdoğan, sezona çok iyi başladıklarını belirtti. Erdoğan, “Sezon başladı. Güzel. Müşteri potansiyeli de çok güzel. Şu an memnunuz, gidişat güzel. Yılbaşı yoğunluğu var. Rezervasyonlar çok fazla, talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Özellikle Arap müşterilerden yoğun ilgi görüyoruz. Yerli müşteriler de var.” dedi.

Uludağ’da kayak için gelen vatandaşlar, kar ve havadan çok memnun olduklarını söyledi.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI