Bugun...


Ülkü Ocakları'nın iftarı MHP Lideri Bahçeli'nin katılmıyla gerçekleşti
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi 6 yıldır geleneksel olarak yaptığı İl İlçe ve Belde Ocak Başkanları ve Yöneticilerine yönelik Ankara'da Lider Devlet Bahçeli'nin katılımlarıyla şereflendirdiği bir iftar yemeği düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 10-06-2017 17:31
         
Ülkü Ocakları'nın iftarı MHP Lideri Bahçeli'nin katılmıyla gerçekleşti

İftar yemeğine MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP  Genel Başkan Yardımcıları Şefkat Çetin, Ruhsar Demirel, Sadir Durmaz, Türkiye geneli tüm İl ve İlçe Ocak Başkanları katıldı.

 Olcay Kılavuz tarafından karşılanan MHP lideri Bahçeli, bir süre sohbet ettikten sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftaraçıldı.

Birlik ve beraberliğin pekiştiği bir günde iftarın açılmasının ardından iftar duası edildi. Türk-İslam dünyasının uğradığı zulümden kurtulması için eller semaya açıldı.

Daha sonra Ülkü Ocakları Ocak Genel Başkanı Kılavuz tarafından program çerçevesinde bir konuşma yapıldı.

Kılavuz konuşmasında şunları söyledi:

"Geçmişten bugüne Ülkü Ocakları'nın güçlenip, gelişmesi için her türlü desteği sunan, her ülkücüyü kendi öz evladı gibi gören Hareketimizin Bilge Lideri, Sayın Genel Başkanım; hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bu mübarek ayda, bu mübarek saatte bizleri yeniden buluşturan Cenab-ı Allah'a sonsuz şükür ve hamd olsun.

Ramazan-ı Şerif tüm Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır.

Cenab-ı Allah bu mübarek ayı biz Müslümanların günahlarından arınması, nefislerini terbiye etmesi ve ilahi affa erişmesi için bir vesile kılmıştır.

Ramazan ayının bir diğer hususiyeti ise yardımlaşma ve dayanışma duygularının artması, birlik ve beraberlik ihtiyacının pekişmesidir.


 

İSLAM COĞRAFYASI ACI VE ZULÜMLE YOĞRULMAKTA 

Bu vesile ile Ramazan-ı Şerif'in aziz milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Ancak ne hazindir ki, İslam coğrafyası acı ve zulümle yoğrulmakta; mazlumların ahları semaya ulaşmaktadır. 

Hemen yanı başımızda bulunan Irak ve Suriye' de yaşanan iç savaş yüz binlerce Müslümanın ölmesine, yüz binlercesinin yaralanmasına ve milyonlarcasının ülkelerini terk etmesine neden olmuştur.

Doğu Türkistan'da yaşayan soydaşlarımızın en temel insani ve dini haklarına kısıtlamalar getirilmiş, komünist Çin yönetiminin insanlık dışı uygulamaları hepimizin yüreğini kanatmıştır.

 Myanmar'da, Afganistan'da, Pakistan'da, Libya'da, Tunus'ta, Cezayir'de yaşanan kaos nihayete ermemiştir.

Ülkü Ocakları kurulduğu günden bugüne başta soydaşlarımız olmak üzere tüm mazlumların haklarını savunmuş ve her platformda zulmü lanetlemiştir. 
 

'Türk Dünyası İftar Sofralarında Buluşuyor' kampanyası adı altında illerimizde bulunan soydaşlarımızla ülküdaşlarımızın bir araya gelmesi sağlanmıştır.

Yine yurt genelinde Ramazan-ı Şerif'in ruhuna uygun olarak şehit ailelerimiz başta olmak üzere, geçmiş dönemlerde görev yapan ocak başkanlarımız ve taş medreseli ağabeylerimizle bir araya gelinmiştir. 

Ülkücü şehitlerimizin ve muhterem dava büyüklerimizin ödediği bedellerin farkında olarak, üzerimize düşen görevin namusumuz olduğu şuuruyla hareket ediyor, yılgınlığa ve ümitsizliğe hiçbir zaman kapılmadan mukaddes davamıza hizmet etmeye gayret ediyoruz.

DÜNYANIN EN BÜYÜK TEŞKİLATI 
Ülkü Ocakları sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en büyük gençlik teşkilatı olarak varlığını sürdürmektedir.

Hoca Ahmed Yesevi'nin kutlu öğretileri, ilim ve medeniyet birikimimizin müstesna değerleri Ülkü Ocakları çatısı altında ete kemiğe bürünmektedir. 


ÜLKÜCÜ GENÇLİĞİN YEGÂNE ADRESİ, ÜLKÜ OCAKLARI'DIR 
Yüce milletimizin gözbebeği, tüm mazlumların ümit ışığı olan ülkücü gençliğin yegâne adresi, büyük çatısı, kadim teşkilatı Ülkü Ocakları'dır. 
 

Ülkü Ocakları'nın asli vazifesi olan eğitimli, inançlı, ahlaklı ve ilkeli bir gençlik yetiştirmek için mücadele veriyoruz.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın tüm birimleri ve temsilcileri proje odaklı çalışmaktadır. 
 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin işaret ettiği "Lider Ülke Türkiye" hedefinin mimarları olacak genç nesillerin yetişmesi için büyük bir iman ve heyecanla, sistemli ve kararlı bir şekilde çabalıyoruz.
 

Ülkü Ocakları yurt genelindeki tüm şubeleri ve bünyesinde barındırdığı tüm mensuplarıyla, davamızın gerektirdiği disiplin ve inanç içinde Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in emir ve talimatlarına her an hazır ve nazır olarak çalışmalarını yürütmeye devam edecektir. 
 

Katılımlarıyla toplantımızı şereflendiren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey başta olmak üzere, muhterem başkanlık divanı üyelerine, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımıza, teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum." 

Program, MHP Genel Merkezi önünde Lider Devlet Bahçeli ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle birlikte sona erdi.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI