Bugun...


Ülkü Ocakları: Türkmenlerden Boşaltılan Beldelere Peşmergeler Yerleştiriliyor
Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, Irak'ta terör örgütü IŞİD'in saldırılarıyla Türkmenlerden boşaltılan Türk beldelerine peşmergelerin yerleştirildiğini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 20-11-2015 15:09
         
Ülkü Ocakları: Türkmenlerden Boşaltılan Beldelere Peşmergeler Yerleştiriliyor

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, Irak'ta terör örgütü IŞİD'in saldırılarıyla Türkmenlerden boşaltılan Türk beldelerine peşmergelerin yerleştirildiğini söyledi.

Çatışma ortamında çeşitli bahanelerle ve türlü kurnazlıklarla Türkmenlerin evlerinin yerle yeksan edildiğini belirten Öncel, açıklamasında şunları kaydetti: "Gün geçmiyor ki Türk'ün gözyaşı akmasın, yiğitlerin kanı vatan toprağını sulamasın. Milletimiz her geçen gün Büyük Ortadoğu piyonlarının, Haçlı ittifakının ve sözde demokrasi havarisi emperyalist düzenin yeni bir oyunuyla karşı karşıya geliyor. Bir yanda ülkemizde Türklüğün, hattâ yüce inancımız İslâm'ın içi boşaltılmaya çalışılıyor, kültürel emperyalizmle gençlik nefsine esir ediliyor. Büyük Türk milletinin yegâne umudu Türkiye Cumhuriyeti ile uğraşan aynı küresel sermaye sahipleri ve kirli zihniyet, emellerini sadece ülkemizle sınırlı tutmayıp büyük bir aile olan milletimizin her parçasını hedef alıyor. Kimliğimizin aşağılandığıİran'da yaşananlar bir yana, Misâk–ı Millî sınırlarımız içerisindeki Irak Türkmeni soydaşlarımızın da feryat sesleri yükselmeye başladı.

Eli kanlı terör örgütü IŞİD'in saldırılarıyla Türkmenlerden boşaltılan Türk beldelerine, sözde zafer naralarıyla veya koruma bahanesiyle peşmergeler yerleştiriliyor." Murat Naci Öncel, Ülkü Ocakları olarak soydaşlarının acılarını en yüksek sesle dile getireceklerini ve yaralarını imkanları ölçüsünde saracaklarını sözlerin ekledi.
Kaynak: Haberler

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI