Bugun...


Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş; Türklüğe tarihin aziz hatırasıdır
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, "İstanbul; Türklüğe tarihin ve ecdadın aziz bir hatırasıdır. Kültürümüzün, sanatımızın, fetih ruhumuzun remzi olarak var olacaktır. Haliyle İstanbul bütün Türklüğe ait olarak yaşayacaktır" dedi

facebook-paylas
Tarih: 09-03-2019 16:57
         
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş; Türklüğe tarihin aziz hatırasıdır

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, İstanbul Programları kapsamında İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde öğrencilerle buluştu. MHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret edip, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adaylarının Seçim İletişim Merkezlerini gezdi. İstanbul Ülkü Ocakları İstişare Toplantısını gerçekleştirdi. Ateş, tarih boyunca Türklerin Türk cihan hâkimiyeti mefkûresine sahip olduklarına dair elimizde yeterli veriler olduğunu belirterek, ‘’ Milletimiz, yüz yıllar boyunca başka milletlerle olan ilişkilerinde kuralı koyan ve uygulatan güç olmuştur. Attila’ya “Tanrı’nın Kırbacı” dedirten bu güçtür. Fatih’e gemileri karadan yürüten bu güçtür" dedi. Sinan Ateş, "Türk milliyetçilerine düşen kendi kök ve kaynaklarından beslenerek bu medeniyet tasavvurunu gerçekleştirmek ve yakılacak bu ateşle tüm dünyanın aydınlanmasını sağlamak yolunda çaba harcamaktır. İstanbul’un fethi Ötüken’in, Kaşgar’ın at sırtında geçilen Türkistan steplerinin başarısıdır. Tarih bir şuurdur diye lafa başladık, İstanbul; Türklüğe tarihin ve ecdadın aziz bir hatırasıdır.

Kültürümüzün, sanatımızın, fetih ruhumuzun remzi olarak var olacaktır. Haliyle İstanbul bütün Türklüğe ait olarak yaşayacaktır. Bu hakikatin farkına kimse ülkücüler kadar vakıf olamaz. İstanbul azmiyle, çabasıyla; Ulubat’a, Kastamonu’ya, Tokat’a, Erzurum’a, Çanakkale’ye borcunu ödemek zorundadır. Herkes otursa İstanbul’daki ülküdaşım ayağa kalkacak, herkes yürüse İstanbul’daki ülküdaşım koşacak. Bu benim bir talimatım değildir, bu şu surlar önünde can veren Eyüp Sultan’ın, surlarda can veren Ulubatlı Hasan’ın, “Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni” kararlılığıyla İstanbul’a Türk mührünü vuran Fatih’in vasiyetidir. Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin “İstanbul’da hak ettiğimiz siyasi mevkie gelmek, feleğin çemberini yarmak, şeytanın bacağını kırmak artık ertelenemez bir amaçtır.” sözleriyle bize gösterdiği hedeftir. Suiistimaller, tembellikler, nemelazımcılıklar ülkücü karaktere uğramayacak şahsiyet bozukluklarıdır’’ ifadelerini kullandı.
Kaynak: Türkgün

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI