Bugun...


Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz; Ülkücü öğrencilerin eğitim hakkı elinden alınmaya, çalışılmaktadır.
Son Günlerde Üniversitelerde Yaşanan Hadiselere İlişkin Olcay Kılavuz'dan açıklama geldi.

facebook-paylas
Tarih: 27-12-2014 00:01
         
Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz; Ülkücü öğrencilerin eğitim hakkı elinden alınmaya,  çalışılmaktadır.

AKP hükümetinin sakat zihniyetinin tezahürü olan ve adına açılım denilerek başlatılan ihanet süreci çerçevesinde cesaretlendirilen terör örgütünün üniversitelerdeki taşeronları Ülkücü öğrencilere yönelik provokatif saldırılar düzenlemektedir. Çeşitli sol fraksiyonlarla birlikte bu gruplar taşlı, sopalı hatta silahlı saldırılarda bulunmaktadır. Endişe verici bu süreç Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi ile başlamış, olaylara Bingöl, Çukurova, Dokuz Eylül ve Gazi Üniversitesi’nde yaşanan hadiselerle birlikte yenileri eklenmiştir. Türk Milleti’nin geleceği olan Ülkücü öğrencilerin en temel hakkı olan eğitim hakkı elinden alınmaya, kavga ve kaos ortamının içine çekilmeye çalışılmıştır.

Ülkü Ocakları ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen, insan hak ve hukukuna saygılı, ufku geniş, ama ayağı yere basan bir gençlik hareketidir. Milletimizi birbirimize düşürmeye yönelik hiçbir tertibin içinde bulunmayacak, iç çatışmanın çıkmasına zemin hazırlayacak hiçbir faaliyetin içine girilmeyecektir.

Sokakların karanlığında ışığın bulunamayacağının altını çiziyor, kurtuluşun ve aydınlık geleceğin ilim sahalarında, laboratuvarlarda, eğitimin layıkıyla verildiği üniversitelerde olduğuna yürekten inanıyoruz. Ülkü Ocakları olarak üniversite rektörlerini, fakülte dekanlarını, emniyet birimlerini ve cumhuriyet savcılarını terörist odaklar karşısında görevlerini yapmaya çağırıyoruz.
Ülkücü Gençliğin içimize sızmaya çalışan ajanlara, provokatörlere karşı dikkatli olması gerektiğini önemle vurguluyor, bizi yolumuzdan saptırmak adına çabalayanlara asla fırsat verilmeyeceğini tekraren belirtmek istiyoruz.

Olcay Kılavuz
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI