Bugun...


Uetd Belçika Rusya Büyükelçiliği Önüne Çiçek Bıraktı
Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Ankara'da düzenlenen suikastla öldürülen Ankara'nın Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'ı anmak, saldırıyı kınamak ve Başsağlığı dilemek için, Belçika'nın Rus Büyükelçiliği önünde bir araya geldiler.

facebook-paylas
Tarih: 20-12-2016 19:44
         
Uetd Belçika Rusya Büyükelçiliği Önüne Çiçek Bıraktı

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Ankara'da düzenlenen suikastla öldürülen Ankara'nın Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'ı anmak, saldırıyı kınamak ve Başsağlığı dilemek için, Belçika'nın Rus Büyükelçiliği önünde bir araya geldiler.

Brüksel'de Rus büyükelçiliğinin önünde toplanan UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat ve beraberindeki, Belçika UETD üyeleri tarafından Türk Bayrağı ile basın bildirisi okundu ve çiçek bırakıldı.

Brüksel'de Rus Büyükelçiliği önünde basın bildirisi okuyan UETD Belçika heyeti "Türkiye ve Rusya'nın tarihten gelen ilişkilerine dikkat çekmek istiyorum. İki ülke arasında uzun yıllardan beri dostane bir dayanışma içinde devam eden Türkiye-Rusya ilişkileri, son zamanlarda sabote edilmeye çalışılmaktadır. Gerek devlet katında gerekse halklar nezdinde iki ülke her zaman bu tür hain provokasyonları, birlik ve beraberlik içinde aşmıştır. Dün akşam Ankara'da Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik alçakça suikast, yine iki ülke ilişkilerini bozmaya yönelik kirli oyunların bir parçasıdır. Türkiye ve Rusya'nın, hem devlet adamları hem de halklarının sağduyu ile davranarak bu oyunu da bozacaklarına inancımız tamdır. Üzüntümüz sonsuzdur, Hain oyunlarla Türk milletinin hiçbir zaman diz çökmeyeceğini vurgulamak istiyorum. Dünya düzeninin yeniden şekillenmeye çalışıldığı bu dönemde, emperyalistler kendi çıkarları ile çelişen her konuda, hain emellerine karşı gördükleri her oluşumu engellemeye çalışmakta bu yönde dünya refahını sağlayan her oluşum ve ülkelerarası ilişkilere darbe vurmaktadır. 24 Kasım 2015 tarihinde menfur uçak hadisesi ile bunu başaramayan hain emperyalist uşakları,15 Temmuz darbe girişiminde yeniden sahne almış ancak büyük Türk milletinden en büyük darbeyi yenmiştir. Ancak, hiçbir dönem hain emellerinden vazgeçmeyen bu emperyalist güçler ve onlara uşaklık yapan hainler, dün gece yeni oyunlarını sahneye koymuştur. Türk-Rus dostluk ve işbirliği ilişkilerinin zirve yapmasının kendi hain emellerine engel teşkil edeceğini bildikleri için, bu kalleş ve adice oyunlarını oynayarak çok değerli bir cana, bir misafire değerli bir şahsiyete ailesinin önünde kıymıştır. Emperyalistlere uşaklık yapan içimizde beslenen bu hainler bilmelidir ki, bu hain oyunlarla Türk Milletini hiçbir zaman diz çöktüremeyeceklerdir. Peş peşe yapılan haiz planlarla önce İstanbul'da masum canlara kıyılması, sonrasında Kayseri'de evlatlarımızı, canlarımızı şehit etmeleri ve dün gece de bu hainliği Türk-Rus dostluğu için caba sergileyen misafirimize karşı sergilemeleri amaçlarının ne olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Emperyalist güçler ve içimizde beslenen hainler hiçbir zaman Türkiye üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunlarla amaçlarına erişmeyeceklerini, gelişen ve büyüyen Türkiye'nin bölgesinde aktör olma misyonu ile komşularıyla geliştirdiği dostane işbirliklerini engelleyemeyecektir. Bu hain ve adi oyunları hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu vesile ile katledilen misafirimiz, değerli diplomat ve Türk Dostu Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi merhum Andrey Karlov'un ailesine ve dostumuz Rus halkına başsağlığı dileklerimizi sunarız" diyerek basın bildirisini okudular.

Belçika UETD heyeti tarafından basın bildirisi okunduktan ve çiçek bırakıldıktan sonra sessizce dağıldılar. - Ksel


HABERLER
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI