Bugun...


Uçuşa yasak bölge girişimi
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande , Türkiye ve Suriye muhalefetinin Suriye’nin kuzeyinde uçuşa yasak bölge kurulması önerisini müttefikleriyle önümüzdeki günlerde tartışacaklarını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 28-09-2015 23:41
         
Uçuşa yasak bölge girişimi

Hollande, 24 Nisan'daki anma törenleri için Ermenistan'ın başkenti Erivan'a gideceğini söyledi.
 

Birleşmiş Milletler toplantısı için New York'ta bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande,  Türkiye ve Suriye muhalefetinin Suriye’nin kuzeyinde uçuşa yasak bölge kurulması önerisini müttefikleriyle önümüzdeki günlerde tartışacaklarını açıkladı. “Bu ihtimal hakkında çalışıyoruz” diyen Hollande, “Avrupa’ya gelen mülteciler bu bölgeye yerleştirilebilir” dedi. Hollande, güvenlik konseyi kararı ile bu bölgenin meşruiyet kazanabileceği görüşünde.

Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da, BM Genel Kurulu’nda yapılan toplantı arasında gazetecilere verdiği demeçte, “Önümüzdeki günlerde partnerlerimizin ne düşündüğünü öğrenmek, bu bölgenin sınırlarının ne olacağını ve güvenliğinin nasıl sağlanacağını görüşmek üzere bir araya geleceğiz” dedi.

Uçuşa yasak bölge ya da güvenli bölge olarak tanımlanan bu girişimi Türkiye önermişti. 

 

 
 
 

 
Kaynak: Amerikanın Sesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI