Bugun...


TÜRKMEN ÖĞRENCİLER ANAVATANLARINI YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULDU

facebook-paylas
Tarih: 23-08-2017 14:54
         
TÜRKMEN ÖĞRENCİLER ANAVATANLARINI YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULDU

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ile Türkmen İzcilik Federasyonu’nca, Irak Türkmen Cephesi Başkanlığı ve Irak Türkmen Cephesi'nin Tuzhurmatu İl Başkanlığı desteği ile Türkmen öğrenciler için Antalya’da 1 hafta kamp düzenledi. Irak Türkmeni 50 öğrenci ve 3 öğretmen de katıldı. Kampa Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yaptı. Kerkük, Tazehurmatu ve Tuzhurmatulu Türkmen öğrenciler, Muratpaşa Belediyesi Balbey Öğrenci Yurdu’nda konakladı. Türkmen öğrenciler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı Türkmen hoyratları ile karşıladı ve Başkana teşekkür etti. Türkmen öğrenciler Başkan Uysal’a anı plaketi sundu. Türkmen öğrenciler, bu kamp sayesinde kendi anavatanlarını ve ay yıldızlı bayraklarını yakından tanıma fırsatı buldu ve Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ve birçok yeri gezme imkanı elde ettiler.
 

‘Atatürk’ünvasiyeti’

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: “Bize, Atatürk’ün vasiyetidir. Biz hep bir bütünüz. Kerkük’te ki kardeşlerimiz bir şey yaşıyorsa, bizde yaşıyoruzdur demektir. O bilinçte olmamız lazım. Her zaman pozitif, bilimsel, kararlı ve dinamik, mücadeleye devam, başaracağınıza inanıyorum.Irak Türkleri eğitimli ve aydın insanları var oldukça Türkmen davası devam edecektir” dedi.

Irak Türklerine desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve her zaman destek olmaya devam eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a  teşekkürü bir borç biliriz.

 

Irak Türkmen Gazeteciler Cemiyeti Dış İlişkiler Sorumlusu Kürşat Çavuşoğlu

 
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI