Bugun...


Türkmen Komutan Delitürk, “makarnaya değil, silah ve mühimmata ihtiyacımız var”

facebook-paylas
Tarih: 04-02-2016 00:01
         
Türkmen Komutan Delitürk, “makarnaya değil, silah ve mühimmata ihtiyacımız var”

Türkmen yurdu Bayır-Bucak bölgesi direnişi yokluğa yenik düştü.

Türkmen Komutan Delitürk, “Bayır-Bucak’ın yüzde 90’ını kaybettik, makarnaya değil, silah ve mühimmata ihtiyacımız var” dedi.

Türkmen Komutan Delitürk, “Bayır-Bucak’ın yüzde 90’ını kaybettik, silah, mermi, mühimmat ihtiyacımız var” dedi. Türkmen yurdu Bayır-Bucak bölgesi direnişi yokluğa yenik düştü. İmkânsızlıklar içinde Bayır bölgesinde savaşan İzmirli mücahit Atilla Delitürk, Türkmenlerin Halep’te savaşmaya devam ettiğini, ancak çok şehit verdiklerini söyledi. Bölgeye son 1-2 aydır insani yardım ulaştırılamadığını belirten Delitürk, “Rusya gelmeden önce çok iyiydik. Düşmanla oyun oynuyorduk. Ama Rusya’nın teknolojik silahları karşısında çaresiz kaldık. Keleşle rokete ne yapabiliriz? Bayır bölgesinde 8-9 bin mücahidimiz kaldı. Biz hala buradayız. Yüzde 10 toprağımız kaldı. Başka stratejiler izleyeceğiz, başka arazilere çekileceğiz. Biraz silah ve mermi imkânımız olsa durumu tersine bile çevirebiliriz. 2 gün önce büyük bir köyü geri aldık” diye konuştu.

Yardımlar bilinçsiz

Cephede 9 mücahidin soğuktan donarak şehit düştüğünü dile getiren Delitürk, gönderilen bilinçsiz yardımlara tepki gösterdi. Savaşın makarna ile kazanılamayacağını kaydeden Delitürm, şunları söyledi: “Makarna yollamaktan vazgeçsinler. Türk halkı kimseye para teslim etmesin. Yayladağ’da bu işin komisyonu var. Korkmazlarsa onları burada misafir bile ederiz. Burayı çevirmek çok zor değil ama yok. 2 gün önce 32 mermimiz kalmıştı. Benim İzmir’de güzel pahalı bir arabam vardı. Eşime satmasını rica etti. O parayla mermi aldık. Şu an Allaha şükür mermimiz var. Ama ne zamana kadar idare edecek bilemiyoruz. Bizim gıda değil silah, mermi, askeri mühimmat ihtiyacımız var. Kışlık kıyafete çok ihtiyacımız var, çok kısa pantolonumuz var, ihtiyacı olan varsa biz gönderelim. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile görüşmek istedim müsait olmadıklarını söylüyorlar.”

Gönderilen yardımların bölgeye ulaşmadığını dile getiren Delitürk, sadece basında yer alan yardımlarla Suriye’nin yarısının kurtarılabileceğini kaydetti. Bölgedeki ve cephedeki sosyal yaşamı anlatan Delitürk Rus güçlerinin bölgeye gelmesiyle birlikte dakikada 300 bomba atıldığını söyledi. Atilla Delitürk, “Sur ve Cizre’de yaşananlar da Orta Doğu’nun bir ayağı gibi. Yıllardır yapılmak istenen bir Kürt devleti kurulması değil Avrupa, İsrail ve Amerika’nın tasmasını çekip istediği zaman yem verebileceği, kendilerine sadık, bize ve Orta Doğu’ya karşı kullanabilecekleri taşeron bir PKK devleti kurmak istiyorlar. Ne yazık ki bu amaçlarına da ulaşmak üzereler” diye konuştu.
Kaynak: Yeni Çağ Gazetesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI