Bugun...


"Türkiye'ye ihanet edenlere fırsat vermemeliyiz"

facebook-paylas
Tarih: 08-11-2017 14:58
         
"Türkiye'ye ihanet edenlere fırsat vermemeliyiz"

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, hükümetin bakanlıkları organize ederken yanlışlar yaptığını, bu yanlışların bakanlıkların icraatlarıyla gün yüzüne çıktığını öne sürerek, dış ticaret rakamlarının önce TİM tarafından, iki gün sonra da Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca açıklanmasının doğru bir uygulama olmadığını belirtti.
 

Türkiye'nin lisanslı depoculuk konusunda istenilen düzeye gelemediğini, kaçakçılık konusunda etkin olamadığını ifade eden Ayhan, sınır kapıları konusunda da farklı bakanlıklardan farklı açıklamalar yapılmasının doğru olmadığını öne sürdü.
 

Ayhan, "Habur Sınır Kapısı konusunda hükümetten farklı söylemler çıkıyor. Siz bir şeyler söylediniz, Ekonomi Bakanı farklı şeyler söyledi. Burada Türkiye'ye ihanet edenlere fırsat vermemeliyiz." dedi.Üretici Fiyat Endeksinin yüzde 17-18 seviyelerinde olduğunu bu durumda hükümetin Tüketici Fiyat Endeksi'ni nasıl düşüreceğini merak ettiklerini anlatan Ayhan, "Hükümet ortaya koyduğu hedefler, henüz uygulamaya geçilmeden delinmeye başlandı, burada hükümetin hassasiyet göstermesi lazım. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak siz Maliye'nin veznesi olmuş durumdasınız. Aldığınız vergilerle tahsilattan sorumlu olmuşsunuz." diye konuştu.
Kaynak: Ortadoğu Gazetesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI