Bugun...


TÜRK KİMYA SEKTÖRÜ ULUSLARARASI PAZARLARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK

facebook-paylas
Tarih: 08-02-2016 18:35
         
TÜRK KİMYA SEKTÖRÜ ULUSLARARASI PAZARLARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK

Türk kimya devi MAY Group iştiraki Maykim, Avrupa Oleokimyasal Birliği (APAG) üyeliğine Türkiye'den ilk defa kabul edilen kuruluş oldu.

Sanayi, ticaret ve lojistik sektörlerinde yatırımları bulunan kuruluş Avrupa'da sadece 35 üyesi olan APAG Avrupa Oleokimyasal Birliği'ne kabul edilerek Türkiye’nin uluslararası kimya platformlarında söz sahibi olmasına katkı sağlayacak.

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesislerinde faaliyet gösteren MAY Group'un Kurumsal İletişim Müdürü Emel Alomari, sektörel üyeliklerinin yanı sıra bitkisel yağ, kimyevi maddeler, yağlı tohumlar, tahıl ürünleri gibi ürünlerini dış pazarlardaki potansiyel müşterilerin beğenisine sunmak için uluslararası fuarlara sıklıkla katılım sağladıklarını belirtiyor.

Son olarak Dubai Coating Show, France Eurocoat, Almanya ECS ve  Dubai Gulfood fuarlarına katılarak ürünlerini tanıtma ve işbirlikleri geliştirme fırsatı bulduklarını ifade eden Emel Alomari, 2016'da düzenlenecek olan kimya sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan Turkchem/Chem Show Eurasia 2016 Fuarı’nda da yer alacaklarını ifade etti.

10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9-10-11 ve 12. Salonlarda katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak olan Chem Show Eurasia Fuarı, kimya ile ilgili her şeyi tek çatı altında topluyor.

OLEOKİMYA'DA TÜRK KİMYA SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI TEMSİLCİSİ

MAY Group'un APAG üyeliğinin yanı sıra Bitkisel Yağ Sanayicileri  Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ve CEFIC-Avrupa Kimya Sanayi Konseyi üyeliklerinin olduğunun da altını çizen Alomari, yeni yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarına hız vererek Türkiye’yi uluslararası kimya platformlarında en iyi şekilde  temsil etmeyi hedeflediklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “MAY Group olarak uluslararası standartlarda kurumsal yönetişim, toplumsal sorumluluk, çevreyi koruma prensipleri ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet vermekte, müşteri şikayet, yorum ve taleplerini titizlikle değerlendirerek, sürekli gelişim felsefesi ile süreçlerini iyileştiriyoruz.”
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI