Bugun...


Türk bakıcıya milyonluk miras
İngiltere’de çalışan Nermin Kancefer’a baktığı hastası 1 milyon sterlin miras bıraktı

facebook-paylas
Tarih: 12-04-2015 12:06
         
Türk bakıcıya milyonluk miras

İngiltere’de, Surrey şehrinde yaşayan Dennis Sears, 1 milyon sterlin (3 milyon 850 bin TL) değerindeki mal varlığını akrabaları yerine, yaşadığı süre içerisinde kendisine bakan 50 yaşındaki Nermin Kancefer’e bıraktı. 87 yaşında ölen adamın kendilerine miras bırakmamasına öfkelenen akrabaları, sadece 14 ay boyunca adama bakıcılık yapan kadının neden mirasa konduğuna anlam veremedi. 400 bin sterlin değerinde nakit ve çek alan Nermin Kancefer, Surrey şehrinde bulunan ve 650 bin sterlin değerinde olan evin de sahibi oldu. Amcalarının bütün mirası Türk bakıcıya bırakmasına öfkelenen Dennis Sears’ın yeğenleri, kadının adamdan faydalanmaya çalıştığını ve bunu başardığını söyledi.

‘Aileden biri gibiydi’
Son zamanlarında sağlığı oldukça kötüleşen Parkinson hastası Sears’ın, Kancefer’i çok benimsediği ve önce mirasının bir kısmını kadına ve bir kısmını ise bir yardım vakfına bağışlama kararı aldığı öğrenildi. Sears, daha sonra mirasının tamamını bakıcı Kancefer’e bırakma kararı aldı. Bu kararın üzerine dava açmak isteyen akrabaları, dava masraflarının çok yüksek olması nedeni ile bu karardan döndü.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI