Bugun...


TRANS TALK CITIES 2016

facebook-paylas
Tarih: 04-05-2016 16:35
         
TRANS TALK CITIES 2016

LOJİSTİK PLANLAMADA UZAK DOĞU’NUN EN BÜYÜK METROPOLLERİNDE ARAŞTIRMALARINI YÜRÜTEN PROF. DR. TETSURO HYODO’YU AĞIRLIYOR

 

Kent Lojistiği ana başlığıyla ve yerel yöneticilerin, özel sektörün, akademisyenlerin, uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen Trans Talk Cities 2016’nın uzman konukları arasında Tokyo’dan çok özel bir isim de var.

Tokyo Üniversitesi’nde Lojistik ve Bilgi Mühendisliği Bölümü’nde görev yapmakta olan ve araştırmalarını Uzak Doğu’nun büyük metropollerinde ulaşım ve lojistik planlaması ile trafik tahmini ve yönetimi alanlarında uygulayan Prof. Dr. Tetsuro Hyodo, Trans Talk Cities 2016’da.

 

EPR Yerel Yönetim Ajansı, Türkiye’deki ve dünyadaki yerel yönetim modellerinin paylaşımına, yerel yönetimlerle özel sektör arasında verimli bir iletişimin gerçekleşmesine, politikalar üstü bir diyalog ortamında yerel yönetimlerle özel sektörün el ele verebilmesine zemin oluşturan etkinlikler düzenliyor. EPR Yerel Yönetim Ajansı’nın bu hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen ve sonuçları ile Türkiye’de kent içi ulaşım uygulamalarını ileriye taşıması amaçlanan Trans Talk Cities, yerel yöneticilerin ve markaların çok önemli kazanımlar edinmesini, önemli kararlar almasını, modern uygulamalar açısından güçlü bir motivasyon duymasını sağlayacak bir programa sahip.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi’nin akademik iş birliğinde düzenlenen Trans Talk Cities 2016’nın çok önemli uzman konuklarından birisi de Prof. Dr. Tetsuro Hyodo. Özellikle trafik davranış analizleri, metropollerde ulaşım, lojistik planlama ve alan kullanımı, ulaşım ve lojistik planlama konularında öncü çalışmalar yürüten Prof. Dr. Tetsuro Hyodo, Tokyo Üniversitesinde Lojistik ve Bilgi Mühendisliği Bölümü’nde görev yapıyor.

Prof. Dr. Tetsuro Hyodo’nun ilk gün konuşmacıları arasında yer aldığı ve 23-24 Mayıs 2016 günlerinde TÜYAP İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Trans Talk Cities, bu yıl aynı zamanda Comvex 5. Ticari Araçlar Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı ile de eş zamanlı ve etkileşimli olarak organize ediliyor.

Çalıştay’ın konuşmacıları arasında Türkiye’nin en büyük kentlerinin belediye başkanları, ‘kent lojistiği’ni etkileyen alanlarda faaliyet yürüten lider markaların yöneticileri ve konuya toplumsal fayda bakımından çok boyutlu bakış açısı kazandıracak olan çok değerli akademisyenler bulunuyor.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI