Bugun...


TBMM 26. Dönem Milletvekilleri Yemin Ediyor
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 26. dönemi bugün saat 15.00'de yemin töreniyle başladı.

facebook-paylas
Tarih: 17-11-2015 15:27
         
TBMM 26. Dönem Milletvekilleri Yemin Ediyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 26. dönemi bugün saat 15.00'de yemin töreniyle başladı. Meclis'te birleşimi 'en yaşlı üye' sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal yönetiyor.

Milletvekillerinin yemin etme törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu üyeleri, Yüksek Yargı temsilcileri ve yabancı misyon şefleri ile eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve milletvekillerinin aileleri katıldı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dışında grubu bulunan diğer siyasi partilerin genel başkanları Meclis'te hazır bulundu.

Yemin töreni öncesi İstiklal Marşı okundu. Ardından ise Geçici Meclis Başkanı Deniz Baykal, bir konuşma yaptı. 1 Kasım seçimlerinde tek başına bir partinin iktidar olmasının uzlaşı arayışının sona erdiği anlamına gelmeyeceğini belirten Baykal, bölgede tarihsel bir kırılmanın olduğu bir dönemde görev yapılacağını hatırlattı.

Konuşmasının ardından Baykal, milletvekilliği yeminini etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Suruç ve Ankara başta olmak üzere terör eylemlerinde ölenler için bir dakikalık saygı duruşu yapılmasını istedi. Ancak Baykal, Meclis'in henüz tam anlamıyla göreve başlamadığını belirterek teklifi kabul etmedi.

Daha sonra milletvekilleri kürsüye çıkarak tek tek ant içip görevlerine resmen başlıyor.
Kaynak: sondakika

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI