Bugun...


Taşeron firma saraya yerleşti
Erdoğan’ın “Türkiye’yi bir A.Ş. gibi yönetmeliyiz” sözleri tartışılırken Ak-Saray’da “taşeron firma skandalı” patlak verdi.

facebook-paylas
Tarih: 10-04-2015 13:55
         
Taşeron firma saraya yerleşti

Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’yi bir A.Ş. gibi yönetmeliyiz” sözleri tartışılırken Ak-Saray’da “taşeron firma skandalı” patlak verdi. Devletin ajansı A.A’ya çalışan “Özer Temizlik” adlı taşeron firma, adres olarak “Cumhurbaşkanlığı Sarayı”nı gösterdi. Skandal, firmanın personele gönderdiği mesajla ortaya çıktı. Firmanın perde arkasında Saray’a yakın isimler olduğu belirtiliyor.

Anadolu Ajansı nın “etkinliğini arttırmak” gerekçesiyle eski Genel Müdür Kemal Öztürk döneminde “Toprak Ajans” adlı bir firmadan hizmet alımı yapılmaya başladı. Davutoğlu Başbakan olup, kabine değişince A.A Genel Müdürlüğüne de Şenol Kazancı getirildi.

Yanlış mesaj attı skandalı patlattı

Toprak Ajans da ’daki işlerini “Özer Şirket” adlı firmaya bıraktı. Bu değişiklik firma çalışanlarına bir kısa mesaj ile duyuruldu. Cep telefonuna “Özer Şirket” adıyla mesaj gönderen firma adres olarak da Cumhurbaşkanlığı Sarayını gösterdi. “Özer Şirket Ofisi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi – Kuzey Bina Kat 2” şeklinde verilen adrese eklenen telefon numarası da Cumhurbaşkanlığı’na ait çıktı. Adını değiştiren Toprak Ajans’ın personele gönderdiği mesaj şöyle:

‘’Sayın çalışanımız,

Şirketimizle iş sözleşmesi çerçevesinde çalışmaktaydınız.Çalışma şartları ve iş sözleşmesi uyarınca kazanılmış tüm haklar korunmak şartıyla iş sözleşmesi; Özer Temizlik Dan. Org. Tic. Ve Ltd. şirketine devredilmiştir. Devir sözleşmesi 05.03.2015 günü itibari ile yürürlük kazanacaktır. 05.03.2015 tarihine kadar doğmuş maaş alacaklarınız ay sonu itibariyle hesabınıza ödenecektir. Bilgi edinilmesi ricasıyla bundan sonraki iş hayatınızda başarılar dileriz. Saygılarımla, İyi Çalışmalar.

Rabia Tarakcı/Toprak Ajans / Sencer Film / Altaş Medya

Yeni firma Özer Temizlik tarafından personele gönderilen ve olayı ortaya çıkaran mesaj da şöyle:

“Değerli personelimiz, Mart ayı maaş hakediş dosyasında yer alan ücret bordro ve puantaj cetveline imza atmanız gerekmektedir. Bu suretle bugün saat 18:00′a kadar Özer Şirket Ofisi’ne gelerek imzalarınızı atabilirsiniz. Zaruri nedenlerle gelemeyecek olanların ise durumunu tarafımıza bildirmeleri rica olunur. Tüm personelimize çalışmalarında başarılar ve esenlikler dileriz.

Adres: Özer Şirket Ofisi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi – Kuzey Bina Kat 2 : Tel: 0312 525 36 87″

Yapılan gafın farkına varılınca personele gönderilen yeni mesajda ise ‘’Değerli personellerimiz; biraz önce size ulaşan mesaj yanlış iletilmiştir. Lütfen dikkate almayın. Teşekkürler.”

Sözcü
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI