Bugun...


Slehi aşireti yol verdi
Hakkari’nin Durankaya Beldesi Cumhuriyet Mahallesi’sinde 4 yıldır yaşanan yol sorunu, Hakkari Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı ve Slehi aşiretinin ileri geleni olan Alayı Atlı’nın arsa sahibini ikna etmesiyle giderildi.

facebook-paylas
Tarih: 29-08-2016 18:52
         
Slehi aşireti yol verdi

Hakkari’nin Durunkaya Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Yıldız Küme evleri semtinde yaşayan vatandaşlar, 500 metre mesafede yolun olmaması nedeniyle 5 kilometre mesafedeki Gürbüz -Erijyan güzergahını kullanarak zor şartlarda evlerine gidip, gelebiliyordu. Arsa sahibi Hasan Ali Alioğlu’nun yol için arsasını vermemesi nedeniyle 4 yıldır bu çileyi çeken beldedeki semt sakinleri, Durankayalı ve Slehi aşiretinin ileri gelenlerinden olan Hakkar Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Alayı Atlı ile görüştü. Atlı’nın da arsa sahibi Alioğlu ile görüşüp ikna etmesiyle belde sakinlmeri bu sıkıntıdan kurtuldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yapılan kısa mesefeli yolla birlikte mahallede 150 hanenin bulunduğu Yıldız Küme evleri sakinleri yaşadıkları bu çileden kurtuldu. Arsa sahibini ikna eden Atlı ise bu konuda duyarlılık gösteren başta arsa sahibi, Cumhuriyet ve Biçenek mahalle muhtarları ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Kızılban’a Durankaya halkı adına teşekkür etti.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI