Bugun...


Siyasete Mehmet Ağar bombası düştü
Bazı haber sitelerinde yer alan 'Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar MHP'den milletvekili aday adayı oldu' iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü. Ancak işin aslı çok farklı.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2015 14:34
         
Siyasete Mehmet Ağar bombası düştü

Siyasette bugün isim benzerliğinden dolayı şaşkınlığa neden olan bir gelişme yaşandı. İsim benzerliğinden dolayı eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın, MHP'den Balıkesir aday adayı olduğu sanıldı. Ancak gerçek kısa zamanda ortaya çıktı. Aday olan kişi MHP eski Edremit İlçe Başkanı olan Mehmet Ağar idi.

Bir haber ajansı bugün önce  'Eski Bakan MHP'den aday adayı oldu' başlığıyla haber geçti. Ajans daha sonra düzeltme yayınladı. Ancak düzeltmeyi fark etmeyen bazı haber siteleri 'Mehmet Ağar MHP'den aday adayı oldu' iddiasını okurlarına ulaştırdı, sosyal medya sallandı.

Ancak gerçek çok farklıydı. Aday olan kişi MHP eski Edremit İlçe Başkanı olan Mehmet Ağar. Yaşanan bir isim benzerliği...

İşte ortalığı karıştıran MHP ilçe başkanı Mehmet Ağar

Eski Bakan Mehmet Ağar'ın avukatının da konuyla ilgili tekzip yayınladığı belirtiliyor...

Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde ünlenen Ağar, 1995 yılında Elazığ milletvekili olarak ilk defa Meclis'e girdi. Ağar, Refahyol Hükümeti döneminde İçişleri Bakanlığı görevinde bulundu. 2002 yılında DYP Genel Başkanı oldu. DYP ile ANAP'ın birleşmesi sonucu oluşan Demokrat Parti'nin genel başkanlığını yaptı. 2007 genel seçiminde DP barajın altında kalınca genel başkanlığı bıraktı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Gaziantep Milletvekili   Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ da “Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın MHP'den milletvekili aday adayı olduğuna dair asılsız haberler” üzerine yaptığı açıklamada 

Bazı medya sitelerinde “Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın, MHP'den milletvekili aday adayı” olduğuna dair asılsız haberler yayınlanmaktadır.

Yine aynı tür haberlerde “Eski İçişleri Bakanı Sayın Ağar’ın bir zamanlar Balıkesir Edremit ilçesinin MHP ilçe başkanlığı” görevini yaptığı da ifade edilmektedir. 

Söz konusu eski ilçe başkanımız ve şu an aday adayımız olan Mehmet Ağar’ın eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile hiçbir ilgisi olmayıp, sadece isim benzerliğidir  dedi.
Kaynak: Milliyet - İkinci Bölge Haberloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI