Bugun...


‘Saray’ özrü
TBMM Genel Kurulu’nun önceki geceki yargı paketi mesaisinde iktidar ile muhalefet arasında, “kaçak saray” tartışması yaşandı.

facebook-paylas
Tarih: 28-11-2014 18:18
         
‘Saray’ özrü

CHP’lilerin Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin binayla ilgili yürütmeyi durdurma kararını anımsatması üzerine bürokratlarının verdiği bilgi doğrultusunda, önce bu kararın kaldırıldığını açıklayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün karar metnini istemesi üzerine sıkıntılı anlar yaşadı. Genel Kurul’a bu nedenle verilen aranın ardından Bozdağ, yürütmeyi durdurma kararına karşı yapılan itirazın bölge idare mahkemesince reddedilmiş olduğunu açıklayıp Genel Kurul’dan özür diledi. Bozdağ, “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; biraz önce Sayın Gök’ün bahsettiği 5. İdare Mahkemesi kararıyla ilgili bilgi verirken orada bürokrat arkadaşların bana naklettiği şekilde konuştum. Onlardan, elimizde mahkeme kararları var, bu 5. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararın akıbetini sorduğumda, işte, “Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi’ şeklinde beni bilgilendirdiler. Kusura bakmayın. O nedenle, aktarılan bir bilginin, sehven yanlış aktarılması nedeniyle ben size onu doğru bilgi olarak takdim ettim, düzeltiyorum” dedi.
Muhalefet Bozdağ’ın sözlerini, “kaçak itirafı” olarak kabul ederken, CHP’li Mahmut Tanal, Ak Partili Aydın’ın elindeki belgelerin bu durumda, “sahte” olduğunu öne sürdü ve cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI