Bugun...


SABAHAT AKKİRAZ’A SAHNEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ…

facebook-paylas
Tarih: 08-02-2016 16:31
         
SABAHAT AKKİRAZ’A SAHNEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ…

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi türkülerin vazgeçilmez sesi Sabahat Akkiraz’ı ağırladı. Salona sığmayan bir kalabalıkta türkülerini seslendiren turna sesli kadın, güçlü repertuarı ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sahnede zaman zaman göz yaşlarını tutamayan Sabahat Akkiraz’a sürpriz bir doğum günü de yapıldı. Beylikdüzü’nde türkü rüzgarı estiren Sabahat Akkiraz konseri, bütün salonun çektiği halaylarla son buldu.

Beylikdüzü türkülerin vazgeçilmez ismi Sabahat Akkiraz’la unutulmaz bir gece yaşadı. 2000 yılında Fransa'da Yılın En İyi Etnik Müzik Sanatçısı seçilen, 2005 yılında Altın Plak, 2008 yılında Uluslararası Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış, 2010 yılında ise Altın Kelebek ödüllerini alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Sabahat Akkiraz, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde coşkulu bir kalabalığa seslendi. Biletlerinin satışa çıktıktan yarım saat sonra tükendiği konsere katılmak isteyen izleyiciler için Beylikdüzü Kültür Merkezi fuaye alanına dev ekran kuruldu.

“Dünyada en güzel şey türkü söylemek ve türkü dinlemek”

Müzik kariyeri boyunca başarılı işlere imza atan ve çok sayıda albüm çıkaran Sabahat Akkiraz ilk olarak herkesin bildiği “Şaha Gidelim” türküsünü seslendirdi. “Aman Tabip ve Hasretinle Beni” türkülerinden sonra “Dünyada en güzel şey türkü söylemek ve türkü dinlemek. Ne yazık ki savaşlar, göçler ve ölümler yaşanıyor. Biz kalbimizi türkülerle tamir edelim. Mustafa Kemal’in dediği gibi yurtta barış, dünyada barış” diyerek konserine devam etti. Ney solosu eşliğinde söylediği uzun hava “Açma Yaram” ve “Karlı Dağlar Karın Almış” türkülerinde gözyaşlarına hakim olamayan Akkiraz, “Profesyonelliğe sığmıyor ama çocuklara dayanamıyorum” dedi.

İzleyicilerden Sabahat Akkiraz’a büyük sürpriz

Salondaki herkesin duygularına dokunan turna sesli kadına konserin yarısında izleyiciler bir sürpriz yaptı. Doğum günü olan Sabahat Akkiraz için izleyicilerin “İyi ki doğdun” yazan pankartlar kaldırdıkları sırada “Kınalı Kar” şarkısı eşliğinde bir slayt gösterisi sunuldu. Sahneye getirilen doğum günü pastasını Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, Başkan Yardımcısı Leyla Ünver ve CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer’le kesen Akkiraz, “Dileğim ölüme kadar sizlerle olmak ve türkü söylemek” dedi.

Başkan Yardımcısı Leyla Ünver’in de “Düşürdün aşkın narına” türküsünü Sabahat Akkiraz için seslendirdiği konser halaylarla devam etti. Tüm salonun eşlik etti halayların ardından Muhlis Akarsu, Aşık Daimi, Davut Sulari gibi büyük isimlerle birlikte çalışmalar yapan ve ulusal ve uluslararası pek çok projeye imza atan usta sanatçı alkışlarla sahneden uğurlandı.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI