Bugun...


Rüya ve Maskeler’e Teklif Yağıyor
WOW İstanbul Hotels&Convention Center ev sahipliğinde düzenlenen muhteşem bir geceyle, 16. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan (TOFD)Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin gecede sahnelediği ve büyük ilgi gören “Rüya ve Maskeler” isimli dans gösterisine sahne teklifleri gelmeye devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 09-01-2015 16:04
         
Rüya ve Maskeler’e  Teklif Yağıyor

“Rüya ve Maskeler” teatral dans gösterisi 2014 yılı boyunca 33 kez seyircisi ile buluştu. 2015 yılı itibariyle başta Türkiye’nin birçok il yönetimi, okul, üniversite, sivil toplum örgütü, özel şirketler ve kamu kuruluşları oyunu kendi seyircileriyle buluşturmak üzere TOFD’a teklifler sunuyor.

WOW İstanbul Hotels&Convention Center ev sahipliğinde, Harley Davidson Motorları eşliğinde benzersiz bir organizasyonla sahnelenen son gösteride izleyiciler; yaptıkları yorumlarda oyunun, engelli bireylerin yaşadıkları haksızlık ve olumsuzluklara karşı daha duyarlı olma ve farkındalık hissi duyduklarını belirttiler.

 

Koreografisini Hakan Ceyhan’ın yaptığı oyun TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi yararına sahneleniyor. TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’nde 18 yaşını doldurmuş, bakımını üstlenecek kimsesi olmayan, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan omurilik  felçlileri ücretsiz olarak yararlanıyor.

Gösteri; 6 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 6 engelsiz olmak üzere toplam 13 dansçıdan oluşan dans ekibi, görme engelli müzisyen kardeşler Kerim-Selim Altınok ile piyano virtüözü Linda Kaso’dan oluşan  canlı müzik ekibi eşliğinde sahnelenmekte.

Rüya ve Maskeler, Engellenerek yaşamaya zorunlu bırakılmış amatör bir dansçının gerçek yaşamından esinlenilerek, toplum baskısı olmaksızın, özgürce ve dışlanmadan dans edebilmek için verdiği mücadelede karşılaştığı güçlükleri anlatıyor.

Rüya ve Maskeler ’in oyun programına www.ruyavemaskeler.com’ dan ulaşılabiliyor.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI