Bugun...


Romanyalı Sedra'yı Zabıtadan Vatandaş Kurtardı
Romanyalı Sedra'yı zabıtadan vatandaş kurtardı zabıta ekipleri, kentin en işlek caddesinde akerdeon çalarak müzik yapan Romanyalı 26 yaşındaki Stela Sedra'yı bir esnafın şikayeti üzerine kaldırmak istedi.

facebook-paylas
Tarih: 20-12-2016 19:44
         
Romanyalı Sedra'yı Zabıtadan Vatandaş Kurtardı


BOLU'da zabıta ekipleri, kentin en işlek caddesinde akerdeon çalarak müzik yapan Romanyalı 26 yaşındaki Stela Sedra'yı bir esnafın şikayeti üzerine kaldırmak istedi. Çevredeki vatandaşlar tepki göstererek buna engel oldu.

Eşinden ayrılıp 1 ay önce annesi, çocuğu ve köpeğiyle Romanya'dan Bolu'ya gelen Stela Sedra, geçimini sağlamak için 2 gün önce kentin en işlek caddesi İzzet Baysal'da akordeonu ile sokak müziği yapmaya başladı. Sedra ve yanındaki 'Çin Aslanı' cinsi 4 yaşındaki köpeği Bex ilgi gördü. Sedra'nın etrafında toplayıp müziğini dinleyen bazı vatandaşlar ona para verdi.

İddiaya göre çevredeki bir esnaf zabıtaya şikayette bulundu. Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Sedra'yı caddeden kaldırmak istedi. Ancak çevresinde onu dinleyen vatandaşlar buna tepki gösterdi. Vatandaşların tepkisi üzerine zabıta polisi aradı. Gelen polis ekibi Sedra'nın pasaportunu inceledi ve bir problem olmadığını söyledi. Zabıta ve polis ekibinin ayrılmasından sonra Sedra, dondurucu soğuğa rağmen akerdeonu ile müzik yapmaya devam etti.

Stela Sedra, ülkesinde iş imkanları zor olduğu için Türkiye'ye geldiğini söyledi. Dün de zabıtanın kendisini caddeden alıp zabıta müdürlüğüne götürdüğünü ileri süren Sedra, "Burada müzik yaparak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Zabıta gelip benim çalmama önce izin veriyor. Sonra gelip beni götürüyor. Dilenciymişim gibi topladığım parayı alıyorlar. Ben kötü bir şey yapmıyorum. Sadece sokak müziği yapıyorum. Dinleyip beğenenler para veriyor. Kimseden zorla para almıyorum" dedi.


HABERLER
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI