Bugun...


Reyhanlı saldırısının planlayıcısının gözaltı süresi uzatıldı
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından  Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı olarak yakalanarak, Ankara Emniyet  Müdürlüğü'ne teslim edilen Yusuf Nazik'in gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

facebook-paylas
Tarih: 15-09-2018 19:29
         
Reyhanlı saldırısının planlayıcısının gözaltı süresi uzatıldı

Suriye'de yakalanarak Türkiye'ye  getirilen Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik'in Ankara  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu sürüyor.

Aranan Teröristler Listesi'nde mavi kategoride yer alan Reyhanlı  saldırısının organizatörü Yusuf Nazik, MİT'teki ön sorgusunun ardından ifadesi  alınmak üzere, 12 Eylül'de Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi  ekiplerine teslim edildi.Nazik'in süren sorgusu kapsamında gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı.  Zaman zaman MİT görevlilerinin de katıldığı sorgulamada Nazik'in, örgütün güncel  durumu, yurt içi ve dışındaki bağlantıları, Suriye'deki faaliyetlerinin yanı sıra  örgüt elebaşı Mihraç Ural'ın Suriye istihbaratı El Muhaberat ile ilişkileriyle  ilgili de önemli bilgileri polis ve istihbarat yetkilileriyle paylaştığı, çeşitli  isim ve adresler verdiği öğrenilmişti.

Sorgulamanın Nazik'in verdiği bilgiler doğrultusunda bir süre daha  uzatılabileceği ve ek gözaltı süresi istenebileceği öğrenildi.  
Milliyetİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI