Bugun...


Ramazan Ayında Böbrek Sağlığına Dikkat
Ramazan ayında böbrek sağlığına dikkat Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nesimioğlu, 'Böbrek hastalarının mutlaka bir hekim kontrolüne girmeleri gerekir'KONYA - Üroloji Uzmanı Op. Dr. , 11 Haziran 2017 Pazar

facebook-paylas
Tarih: 11-06-2017 18:09
         
Ramazan Ayında Böbrek Sağlığına Dikkat

Ramazan ayında böbrek sağlığına dikkat
Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nesimioğlu, "Böbrek hastalarının mutlaka bir hekim kontrolüne girmeleri gerekir"

KONYA - Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nesimioğlu, böbrek hastalarının mutlaka bir hekim kontrolüne girmeleri gerektiğini belirterek, zorlanarak oruç tutmamaları gerektiğini söyledi.
Konya Hospital Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nesimioğlu, Ramazan ayında özellikle sıvı tüketiminin çok önemli olduğunu ifade etti. Ramazan ayının yaz ayına denk geldiği için su tüketiminin daha çok önem arz ettiğini belirten Op. Dr. Nesimioğlu, "Normalde sıvı insanlar için çok önemli bir tüketim maddesidir. Bu yüzden de oruç tutarken mutlaka buna dikkat etmek gerekir. Günlerin uzun olması nedeniyle sıvı tüketimi de artacağı için sıcaklıkların etkisiyle de oruç tutan vatandaşların dikkat etmesi gereken çok önemli şeyler vardır. İftarda ve sahurda sıvı tüketmeleri ve hafif yemek yemelerini önermekteyiz. İftarla sahur arasında sıvı tüketimi mutlaka 2-2,5 litre olması gerekmektedir" dedi.
"Susuzluğa karşı en duyarlı olan organımız böbreklerdir"
Şeker, tansiyon gibi kronik hastalıkları olanların mutlaka bir hekime danışıp sonra oruç tutmaları gerektiğini de ifade eden Op. Dr. Nesimioğlu, "Bundan daha sonra telafisi imkansız tedavisi mümkün olmayan bir çok geri dönülmez hastalıklara sebep olabilmektedir. Susuzluğa karşı en duyarlı olan organımız böbreklerdir. Böbrek hastalarının mutlaka bir hekim kontrolüne girmeleri ve zorlanarak oruç tutmamaları gerekmektedir" diye konuştu.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI